در این سایت مطالبی که توسط گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت ترجمه و تحلیل گردیده جهت استفاده پژوهشگران و علاقمندان قرار داده می شود. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع، بلامانع است.
 

موضوعات

4 تابلو راهنما date setters Furnish
islamophobia yourislamicfuture احدادیث اسلامی
احکام اسلامی احمدی نژاد اسرائیل
اسلام اسلام ردای ضدمسیح اسلام هراسی
امام حسین ع امام دوازدهم امام علی ع
امام مهدی ع انتخابات آمریکا انتخابات ریاست جمهوری
اوانجلیست ها اوانجلیستها اهل سنت
ایران ایرانیان آخرالزمان
آخرالزمان، آرماگدون آمار
آمریکا بازگشت مسیح برنامه راز
برنامه هسته ای بمب گذاری بوستون بن لادن
بنیادهای صهیونیست مسیحی پایان تاریخ پایان جهان
پیشگوییها پیشگوییهای کتاب مقدس ترامپ
تطبیق گرایی تعیین کنندگان تاریخ تقدیر گرایان
توقیت تیموتی فرنیش جان هاگی
جک اسمیت جوئل روزنبرگ جوئل ریچاردسون
جیمز استون جیمز پارکر حزب الله
حوادث یمن خاورمیانه خسوف
دابق داعش داعش ایران اسرائیل
داعش، عراق دوران محنت دیوید جرمایا
دیوید ریگان دیوید کوک رابرت اسپنسر
رالف استایس رشد جمعیت روحانی
روز مهدی رون کانترل زمینه سازان
سربریدن سلاح اتمی سوریه
سید حسن نصرالله شاهدان آخرالزمان شعله های جنگ
شمارش معکوس برای آرماگدون شیعه صوفیه
صهیونیست صهیونیسم مسیحی ضدمسیح
ضدمسیح اسلامی ظهور مسیح ع عباس امانت
عدنان اکتار علائم آخرالزمان عیسی مسیح ع
غرب غرقد فلسطین
فیلم تبلیغاتی قرآن کتاب مقدس
کریس میشل کسوف گردن زدن
گلن بک گیلی لیندز مارک داویدسون
مارک هیچکاک محمدعلی امیرمعزی مستشرقین
مسلمانان مسیحیت معرفی اشخاص
معرفی سایت معرفی کتاب ملک عبدالله
موسسه پیو مهدی پژوهی در غرب مهدی خلجی
مهدی خوانده ها مهدی ستیزی غرب مهدی ع
مهدی گرایی مهدی منجی ربوده شده میرباقری
میشل باکمن نیمه شعبان ولید شعیبات
وهابیت هالیوود همایش بوستون
هواپیمای مالزی یهود
صفحه اصلی »موضوعات»مقاله ها
dehghani1 1393/04/24
3234 0
0.0 (0)

پرونده ای برای یک اتهام 1:آیا اسلام دستور به کشتن کافران باروش سربریدن داده است؟

"اسلام دینی است که مسلمانان را ترغیب به کشتن کفار به بدترین شکل ممکن یعنی سر بریدن می کند" این سخنی است که بارها و بارها از رسانه های مختلف نوشتاری و تصویری، فضای مجازی، شبکه های ماهواره ای و حتی فیلمهای مستند تکرار شده است. دلیل این هجمه ها چیست و آیا واقعا چنین است؟!

...

یکی از موضوعاتی که در سالیان اخیر همراه با موج اسلام هراسی تشدید یافته است، احکام اسلامی برگرفته از آیات قرآن کریم است. منتقدان و دشمنان اسلام با استفاده از موج عظیم رسانه ای و این بار با استناد به کتاب مقدس مسلمانان سعی نموده اند اسلام را دینی نشان دهند که بدترین برخوردها را با غیر مسلمانان دارد و حیات هیچ غیر مسلمانی را بر نمی تابد و دیگران را وادار به پذیرش خود می کند. اگرچه سابقه تهمتهای این چنینی به اسلام و مسلمانان به قرنها قبل باز می گردد و موضوع جدیدی نیست، ولی پردازش جدید این موضوع که متاسفانه با عملکرد برخی مسلمانان تکفیری نمایش عینی یافته است و در جریان مهدی ستیزی دستاویز رسانه های غربی قرار گرفته است، ما را بر آن داشت به یکی از این هجمه ها توجه ویژه بنماییم.

سر بریدن، روش مسلمانان در مقابله با کفار (غیر مسلمانان)

"اسلام دینی است که مسلمانان را ترغیب به کشتن کفار به بدترین شکل ممکن یعنی سر بریدن می کند" این سخنی است که بارها و بارها از رسانه های مختلف نوشتاری و تصویری، فضای مجازی، شبکه های ماهواره ای و حتی فیلمهای مستند تکرار شده است.[1] به چند نمونه از این موارد توجه فرمایید:

  • در قسمتی از فیلم فتنه ساخته گرت وایلدر نماینده اسلام ستیز مجلس هلند، آیه 4 سوره مبارکه محمد به نمایش در آمده و سپس تصاویری از تئودور ون گوگ (تئو فان گوخ)[2] سازنده فیلم ضد اسلامی "تسلیم" (تمکین)[3] که به دست محمد بویری جوان مسلمان مراکشی به نحو فجیعی (بریدن سر) کشته شد، به نمایش در آمده است. جالب آن است که در انتها کلام محمد بویری در دادگاه مورد تاکید قرار می گیرد که "به حکم قرآن وظیفۀ دینی خود این کار را انجام داده ام و اگر بار دیگر آزاد شوم، باز هم بنا به حکم قرآن و سنت پیامبر اسلام، کفار را به قتل خواهم رساند."

ون گوگ فیلمساز هلندی – محمد بویری قاتل وی

  • جوئل ریچاردسون نویسنده کتاب معروف و پرفروش ضدمسیح اسلامی بخش گسترده ای از کتاب خود را به این موضوع اختصاص داده و سعی نموده سر بریدن و قطع سر را روش معمول و عادی کشتن مخالفان در اسلام نشان دهد. وی در فصل چهاردهم کتابش با استنادات بسیار از کتب مستشرقان در مورد تاریخ صدر اسلام سعی نموده اثبات کند گردن زدن در ابتدای اسلام هم مرسوم بوده و توسط {حضرت} محمد {صلی الله علیه و آله} پیامبر مسلمانان در جنگهای مختلف با مخالفین به کار رفته است. وی برای نمونه به برخورد پیامبر ص با برخی اسرای جنگ بدر و دستور اعدام ایشان و یا برخورد شدید ایشان در اعدام جمعی سران بنی قریظه اشاره می­نماید و با نقل قولی از مارک گابریل[4] ادعا می­کند که پیامبر در هنگام فتح مکه نیز دستور داد تمامی سربازان قریش سر بریده شوند. این نویسنده در نهایت پیروان پیامبر را نیز ادامه دهنده این رفتار می­داند و رفتار افرادی همچون خالد بن ولید در صدر اسلام و یا طالبان و سران عربستان در حال حاضر را ناشی از پیروی ایشان از دستورات اسلام می­شمارد.[5]-[6]

ریچاردسون و کتاب مشهور وی "ضدمسیح اسلامی"

  • تیموتی فرنیش استادیار دانشگاه جورجیا که دکترای خود را در تاریخ اسلامی گرفته و صاحب کتاب معروف جنگهای مقدس (Holiest Wars)  و نیز سایت Mahdiwatch.org است، در دو مقاله که در این رابطه نوشته چنین می نویسد:

گردن زدن دارای یک ریشه طولانی در اسلام -اعم از مذهبی و تاریخی- است. در سالیان گذشته برخی مفسران (چه مسلمان و چه غیر مسلمان) تلاش کرده اند این بحث (قطع سر) را توجیه کنند (ماست مالی کنند!) با این ادعا که این رفتار قرآنی نیست یا اطلاعات درستی از اسلام در این مورد داده نشده است. هرکس که ادعا کند گردن زدن غیر اسلامی است در واقع آشکارا به دروغ گویی مشغول است یا به قرآن و تاریخ اسلام آشنایی ندارد....

دو آیه در قرآن به گردن زدن در اسلام می پردازد (آیه 4 سوره محمد و آیه 12 سوره انفال) ... علاوه بر آنکه این مساله در تاریخ اسلام نیز سابقه دارد: (وی موارد متعددی را در این زمینه مثال می زند از جمله دستور شخصی پیامبر برای گردن زدن 700 نفر یهودی از قبیله بنی قریظه در مدینه، جدا کردن سر حسین فرزند علی پس از کشته شدن توسط امویان سنی مذهب و دستور به گردن زدن بسیاری رهبران اسلامی مانند مرابطون، موحدون و عثمانی ها)[7]

پیش از این مطلبی در مورد "گردن زدن" از فرنیش در این سایت درج شده است

وی در انتهای یکی از دو مقاله خود در این رابطه می نویسد:

تاریخ تمدن اسلامی تنها نمونه تاریخی از قطع سر نیست. مثلا امپراطوری رم مخالفان خود را گردن می زد (مانند سرنوشت پولس مقدس) یا به صلیب می کشید و یا انقلابیون فرانسه از گیوتین برای کشتن مخالفانشان بهره می بردند. با این حال اسلام تنها دین بزرگ جهان امروز است که در آن اشارات درونی و برونی به گردن زدن و مشروعیت دادن و به کارگیری آن داراست. این موارد را در دو جنبه می توان بررسی کرد یکی آیات قرآن که به خلاف احادیث و سنت نمی توان آنرا جعلی دانست و دیگری تاریخ مسلمانان. گردن زدن روشی بی رحمانه برای از بین بردن مخالفان -چه مسلمان و چه غیر مسلمان- جهت پیشبرد اهداف سیاسی و تضعیف اراده مخالفان بوده  است. افراطیون مسلمانی که امروزه از این روش استفاده می کنند بر این باورند که خدا دستور به حذف مخالفانشان به این شیوه داده است. برای این اقلیت مسلمانان اسلام دینی غیر از "دین صلح" است. آنها اسلام را یک شمشیر برّان در گلوی کافران قلمداد می کنند.[8]

 

انشاء الله در قسمت بعد به واکاوی و بررسی این اتهامات می پردازیم.

بررسی و تحلیل: آقای زهیر دهقانی آرانی


[1] - یکی از کاملترین نوشته ها در این موضوع در سایت ضد اسلامی محمدانیسم نوشته شده است که در آدرس زیر قابل دسترسی است:

http://www.muhammadanism.com/Islam/islam_beheading.pdf

[3] - این فیلم را ون گوگ با فیلمنامه ای از آَیان حرسی علی ساخته است. این زن سومالیایی مدعی است مسلمان بوده و به دلیل خشونت بالای اسلام و رفتار بد آن با زنان به پناهندگی کشور هلند در آمد و به مدت 3 سال نیز عضو پارلمان هلند بود. جالب اینجاست که پس از چندی اداره مهاجرت هلند به دلیل "عدم روایت حقایق هنگام ورود به کشور"، شهروندی هلندی اش را لغو نمود! برای اطلاعات بیشتر رک:

http://fa.wikipedia.org/wiki/آیان_حرصی_علی

[4] - مارک گابریل (Mark A. Gabriel) نویسنده مصری که ادعا شده متولد مصر و مسلمان بوده و مدرک تاریخ اسلام را از دانشگاه الازهر مصر دریافت کرده ولی پس از مدتی به مسیحیت تغییر دین داده است.وی نویسنده 5 کتاب در نقد اسلام است که از مهمترین آنها می توان به "اسلام و یهودیان، نبرد بی پایان" و نیز "محمد و عیسی، تفاوتهای عمیق و شباهتهای شگفت آور" اشاره نمود. گابریل در موضوع مورد بحث این نوشتار هم کتابی به نام "اسلام و تروریسم: قرآن در مورد مسیحیت، خشونت و هدف جهاد اسلامی چه آموزش می دهد؟" نوشته است. برای اطلاعات بیشتر ر ک:

http://en.wikipedia.org/wiki/Mark_A._Gabriel

http://www.drmarkgabriel.com/about.html

[5] - Richardson Joel, Islamic Antichrist, 2009, WND Books, Los Angles, pp 120-135

[6] - متاسفانه ریچاردسون در غالب استنادات خود تنها به کتب نویسندگان موافق دیدگاه خویش رجوع کرده (به عنوان مثال گابریل نویسنده کتاب محمد و عیسی و یا گالیانس نویسنده کتاب زندگانی محمد و یا سوزان هوگان نویسنده امتداد اسلام) و دیدگاه نویسندگان غربی که تا حدودی منصف تر بوده اند (همچون خانم کارن آرمسترانگ یا خانم ماری شیمل) را به هیچ عنوان ذکر نکرده است.

[7] - http://hnn.us/article/12071 (با تلخیص)

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:1304!model&40 -LayoutId:40 LayoutNameالگوی متنی-40