در این سایت مطالبی که توسط گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت ترجمه و تحلیل گردیده جهت استفاده پژوهشگران و علاقمندان قرار داده می شود. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع، بلامانع است.
 

موضوعات

4 تابلو راهنما date setters Furnish
islamophobia yourislamicfuture احدادیث اسلامی
احکام اسلامی احمدی نژاد اسرائیل
اسلام اسلام ردای ضدمسیح اسلام هراسی
امام حسین ع امام دوازدهم امام علی ع
امام مهدی ع انتخابات آمریکا انتخابات ریاست جمهوری
اوانجلیست ها اوانجلیستها اهل سنت
ایران ایرانیان آخرالزمان
آخرالزمان، آرماگدون آمار
آمریکا بازگشت مسیح برنامه راز
برنامه هسته ای بمب گذاری بوستون بن لادن
بنیادهای صهیونیست مسیحی پایان تاریخ پایان جهان
پیشگوییها پیشگوییهای کتاب مقدس ترامپ
تطبیق گرایی تعیین کنندگان تاریخ تقدیر گرایان
توقیت تیموتی فرنیش جان هاگی
جک اسمیت جوئل روزنبرگ جوئل ریچاردسون
جیمز استون جیمز پارکر حزب الله
حوادث یمن خاورمیانه خسوف
دابق داعش داعش ایران اسرائیل
داعش، عراق دوران محنت دیوید جرمایا
دیوید ریگان دیوید کوک رابرت اسپنسر
رالف استایس رشد جمعیت روحانی
روز مهدی رون کانترل زمینه سازان
سربریدن سلاح اتمی سوریه
سید حسن نصرالله شاهدان آخرالزمان شعله های جنگ
شمارش معکوس برای آرماگدون شیعه صوفیه
صهیونیست صهیونیسم مسیحی ضدمسیح
ضدمسیح اسلامی ظهور مسیح ع عباس امانت
عدنان اکتار علائم آخرالزمان عیسی مسیح ع
غرب غرقد فلسطین
فیلم تبلیغاتی قرآن کتاب مقدس
کریس میشل کسوف گردن زدن
گلن بک گیلی لیندز مارک داویدسون
مارک هیچکاک محمدعلی امیرمعزی مستشرقین
مسلمانان مسیحیت معرفی اشخاص
معرفی سایت معرفی کتاب ملک عبدالله
موسسه پیو مهدی پژوهی در غرب مهدی خلجی
مهدی خوانده ها مهدی ستیزی غرب مهدی ع
مهدی گرایی مهدی منجی ربوده شده میرباقری
میشل باکمن نیمه شعبان ولید شعیبات
وهابیت هالیوود همایش بوستون
هواپیمای مالزی یهود
صفحه اصلی »موضوعات»مقاله ها
dehghani1 1398/07/07
978 0
0.0 (0)

معرفی کتاب: «قمار ایرانی» و «توطئه کرملین»

درآمد: جوئل روزنبرگ (Joel C Rosenberg) نویسنده معروفی است که در سال های اخیر یکی از چهره های شاخص سیاسی-رسانه ای دولت آمریکا شمرده می شود. بیشترین تمرکز وی معطوف به مسائل روز جهان اسلام به ویژه رویدادهای درونی و پیرامونی جبهه مقاومت می باشد. وی از نویسندگان نشریات معروفی هم­چون واشنگتن تایمز، فاکس نیوز و دیلی کالر است که مصاحبه­ های بسیاری نیز با شبکه­ های مشهور آمریکایی در موضوعات اسلامی داشته است.  در ماه مارس سال 2019 رمان جدیدی از وی با نام «قمار ایرانی» (Persian Gambleمنتشر شد که مانند بسیاری از آثار پیشین او در زمره پرفروش ترین کتاب های آمریکا قرار گرفت. او پیش­تر نیز کتاب­ هایی علیه ایران و آموزه ­های شیعه با توجه ویژه به اندیشه مهدویت نگاشته است.

 

 

 

...

 

 

مشخصات کتاب:

  • نام کتاب: «قمار ایرانی» (Persian Gamble)
  • نویسنده: جوئل روزنبرگ (Joel C Rosenberg)
  • تعداد صفحات: 448 صفحه
  • سال نشر: 2019

 

روزنبرگ که به واسطه همسویی با جریانات ضد اسلامی و ضد شیعی مجامع صهیونیستی و مسیحی در حال گذراندن روزهای شهرت رسانه ­ای و محبوبیت بین اصحاب قدرت آمریکا و اسرائیل است، در این رمان روسیه، کره شمالی و ایران را سه کشور هم­سو برای برهم زدن امنیت بین ­المللی با استفاده از سلاح اتمی معرفی­ می ­کند. او هم در این کتاب و هم در مصاحبه­ هایی چند با اصحاب رسانه، خط فکری اقدامات ایران را راهبرد آخرالزمانی و منجی ­گرایانه آن معرفی کرده و از هم­ پیمانی روسیه با ایران اظهار تعجب می ­کند. زیرا معتقد است دولت­مردان روس مسیحی بوده و به طور طبیعی نمی ­بایست در مسیر راهبردی ایران حرکت کنند. او در یک مصاحبه­  در مناطق اشغالی سوریه به صراحت می ­گوید پوتین یک سزار استعمار طلب است و به طور کلی چیزی از آخرالزمان شناسی و به خصوص چیزی از باورها و اهداف منجی­ گرایانه ایران نمی­ داند.1

  وی هم­چنین نقش کره شمالی را تلاش برای تجهیز ایران به سلاح­ های اتمی در کشاکش درگیری­ های به وجود آمده در منطقه قلمداد می ­کند. روزنبرگ در ادامه خیال ­پردازی­ های متوهمانه خود، نقش خیرخواه و فداکار داستان خود را به یک مامور سرویس امنیتی آمریکا می دهد که در تمام طول داستان در تلاش برای توقف اقدامات هسته ­ای روسیه است.

روزنبرگ با اشتیاق بسیار زیادی مدام در رسانه­ های مختلف به مساله باور ایرانیان به امام غایب پرداخته و به دروغ مدعی می ­شود که ایرانیان به دنبال دستیابی به سلاح اتمی برای کمک به بازگشت امام غایب و از بین بردن مخالفان حکومت خود هستند.2این درحالی­ست که بنابر دکترین دفاعی امنیتی جمهوری اسلامی ایران که مبتنی بر اندیشه های امامین انقلاب است، ممنوعیت ساخت و استفاده از سلاح های اتمی بارها اعلام شده است.

به نظر می ­رسد بعد از گزارش ­های متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر صلح آمیز بودن فعالیت ­های هسته ­ای ایران، اصرار طولانی مدت این نویسنده بر این قضیه، بیش­تر از خوش رقصی مذبوحانه­ای در برابر اصحاب قدرت نیست.                                                                

بروز موفقیت ­های چشم­گیر جبهه مقاومت در سوریه که با همراهی ارتش روسیه نیز همراه بوده و منجر به ناکامی­ های پیاپی سیاست­ های آمریکایی اسرائیلی شده، تنش ­ها میان مجامع سیاسی آمریکا با کرملین بالا گرفته و شاید روزی نباشد که در مجامع سیاسی آمریکا حرفی علیه روسیه مطرح نشود. روزنبرگ نیز تمام تلاش خود را به کار بسته تا از این قافله جا نمانده و سهمی برای خود به­ دست آورد. از این رو در دو اثر اخیر خود «قمار ایرانی» (Persian Gamble)3 و «توطئه کرملین» (Kremlin Conspiracy)4 به طور گسترده­ای به تخریب چهره روسیه روی آورده است.

هر چند شهرت و نفوذ سیاسی روزنبرگ در میان سیاستمداران آمریکایی قابل انکار نیست اما وی با زیرکی خاصی مدام سعی در حضور در کاخ سفید و دیدار با سران آن­جا می ­کند تا افتخاری برای خود و راهی برای فروش بیشتر کتاب هایش بیابد. در همین راستا مدتی پس از انتشار رمان «قمار ایرانی» اش به کاخ سفید رفته و با مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا، جان بولتون مشاور امنیت ملی رییس جمهور آمریکا (ضد ایرانی ترین چهره های کاخ سفید) دیدار کرده و حتی موفق به دیدن رئیس جمهور ترامپ هم می ­شود. او به قدری از این دیدار ذوق ­زده است که تا کنون دست­ کم در سه مصاحبه خاطره این دیدار و هدیه کتابش به ترامپ و بخشی از صحبت های رد و بدل شده را مطرح کرده است. وی عکس این دیدارها را نیز در سایت خودش منتشر کرده است.5
 
گردآوری و ترجمه: محمد کزازی
 
 
 
 
 
1. https://youtu.be/Ic2SRZy0R1k
2.https://youtu.be/fVzHvzmCbnY
3. http://www.joelrosenberg.com/product-details/?isbn=978-1-4964-0618-7
4.http://www.joelrosenberg.com/product-details/?isbn=978-1-4964-0621-7
5.https://pointofview.net/articles/joel-c-rosenbergs-blog-meeting-with-the-president-and-vp/
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:14327!model&40 -LayoutId:40 LayoutNameالگوی متنی-40