در این سایت مطالبی که توسط گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت ترجمه و تحلیل گردیده جهت استفاده پژوهشگران و علاقمندان قرار داده می شود. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع، بلامانع است.
 

موضوعات

4 تابلو راهنما date setters Furnish
islamophobia yourislamicfuture احدادیث اسلامی
احکام اسلامی احمدی نژاد اسرائیل
اسلام اسلام ردای ضدمسیح اسلام هراسی
امام حسین ع امام دوازدهم امام علی ع
امام مهدی ع انتخابات آمریکا انتخابات ریاست جمهوری
اوانجلیست ها اوانجلیستها اهل سنت
ایران ایرانیان آخرالزمان
آخرالزمان، آرماگدون آمار
آمریکا بازگشت مسیح برنامه راز
برنامه هسته ای بمب گذاری بوستون بن لادن
بنیادهای صهیونیست مسیحی پایان تاریخ پایان جهان
پیشگوییها پیشگوییهای کتاب مقدس ترامپ
تطبیق گرایی تعیین کنندگان تاریخ تقدیر گرایان
توقیت تیموتی فرنیش جان هاگی
جک اسمیت جوئل روزنبرگ جوئل ریچاردسون
جیمز استون جیمز پارکر حزب الله
حوادث یمن خاورمیانه خسوف
دابق داعش داعش ایران اسرائیل
داعش، عراق دوران محنت دیوید جرمایا
دیوید ریگان دیوید کوک رابرت اسپنسر
رالف استایس رشد جمعیت روحانی
روز مهدی رون کانترل زمینه سازان
سربریدن سلاح اتمی سوریه
سید حسن نصرالله شاهدان آخرالزمان شعله های جنگ
شمارش معکوس برای آرماگدون شیعه صوفیه
صهیونیست صهیونیسم مسیحی ضدمسیح
ضدمسیح اسلامی ظهور مسیح ع عباس امانت
عدنان اکتار علائم آخرالزمان عیسی مسیح ع
غرب غرقد فلسطین
فیلم تبلیغاتی قرآن کتاب مقدس
کریس میشل کسوف گردن زدن
گلن بک گیلی لیندز مارک داویدسون
مارک هیچکاک محمدعلی امیرمعزی مستشرقین
مسلمانان مسیحیت معرفی اشخاص
معرفی سایت معرفی کتاب ملک عبدالله
موسسه پیو مهدی پژوهی در غرب مهدی خلجی
مهدی خوانده ها مهدی ستیزی غرب مهدی ع
مهدی گرایی مهدی منجی ربوده شده میرباقری
میشل باکمن نیمه شعبان ولید شعیبات
وهابیت هالیوود همایش بوستون
هواپیمای مالزی یهود
صفحه اصلی »موضوعات»مقاله ها
dehghani1 1394/09/22
3259 0
0.0 (0)

سناتور آمریکایی: باورهای رهبران ایران در مورد آخرالزمان با داعش تفاوتی ندارد!

عقاید آخرالزمانی مسلمانان و باور به مهدویت، اخیرا به مجادلات انتخاباتی آمریکا نیز کشیده شده است و نامزدهای جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در راستای اسلام هراسی و ایران ستیزی، باور به مهدویت را به میان آورده اند و بر طبل ایجاد ترس از مهدی خواهی مسلمانان می کوبند. به راستی علت این ستیزه گری روزافزون غرب علیه مهدویت چیست؟

...

 

 

مارکو روبیو(Marco Rubio)[1] سناتور 44 ساله ایالت فلوریدا و یکی از نامزدهای جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در سوم  دسامبر سال جاری 2015 (12 آذر 94) در جمع ائتلاف یهودی حمایت از نامزدهای جمهوری خواه مطالب قابل تاملی در مورد تشابه داعش و رهبران جمهوری اسلامی ایران در موضوع نگاه و زمینه سازی وقوع حوادث آخرالزمانی داشته است. این اظهارات از آنجا مهمتر جلوه می کند که اولا وی در انتخابات درون حزبی برای پذیرش به عنوان نامزد نهایی جمهوری خواهان در حال مبارزه با رقبای سرسختی چون دونالد ترامپ و جب بوش است[2] و ثانیا این سخنان را در جمع حامیان یهودی جمهوری خواهان بر زبان جاری ساخته است تا هم ادای دینی به رژیم صهیونیستی اسرائیل نموده باشد و هم تقابل اسرائیل با ایران و عدم پذیرش برجام میان ایران و گروه 5+1 توسط این رژیم را مشروع جلوه دهد. برخی از نکات سخنان وی –که واشنگتن پست[3] و نیویورک تایمز بین المللی[4] پوشش داده اند- عبارت است از:

 1. اسرائیل در خط اول «مبارزه تمدنی در برابر اسلام افراطی و آخرالزمانی» است.
 2. اسلام آخرالزمانی صرفا عبارتی تحریک آمیز نیست بلکه موضوعی واقعی است و از باورهای حقیقی رهبران ایران و داعش حکایت دارد.
 3. لازم است ما جهت واقعی حرکت نظامی داعش را بشناسیم. آنها معتقدند جنگ جهانی نهایی بین غرب و اسلام در شهر دابق اتفاق می افتد. (با استناد به مجله مجازی داعش با نام دابق[5]) پس از این تقابل نهایی، تمامی جهان توسط مجموعه ای از قوانین اسلامی اداره می شود که با ظهور و رهبری امام دوازدهم یا مهدی صورت خواهد گرفت.
 4. داعش معتقد است که حرکت او نقطه شروع این حوادث آخرالزمانی است و در هنگام استخدام جنگجو به آنان گفته می شود که این ارتش پیشگامان تقابل نهایی اسلام و غربند. تقابلی که در نهایت اسلام پیروز آن خواهد بود و حکومت پس از آن به امام دوازدهم -مهدی یا منجی اسلام- سپرده می شود.
 5. اگر شما این مطالب را درک کنید متوجه می شوید اینها کسانی نیستند که شما بتوانید با آنها مذاکره و معامله کنید. اینها کسانی نیستند که از استقرار نیروهای آمریکایی در عراق ناراضی باشند (چون همان چیزی است که آنها می خواهند)
 6. آیت الله های ایران نیز دقیقا عقایدی مشابه دارند. رهبران ایران –همچون داعش- افرادی با نگاه آخرالزمانی نسبت به آینده هستند و حرکت خود را تا رسیدن به نقطه نهایی و تحریک و فراهم سازی حوادث آخرالزمان ادامه می دهند.
 7. تا زمانی که در میان مسلمانان افرادی با نگاه آخرالزمانی نسبت به آینده وجود دارند و همچون داعش توانایی های بالا دارند یا همچون ایران در تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای هستند، شما خواهید فهمید که چرا در بسیاری موارد، تعامل و دیپلماسی کاری از پیش نمی برد و مثلا در مورد داعش شما موفق به اینکار نیستید.
 8. ما در انتخابی اساسی واقع شده ایم... یا آنها برنده می شوند یا ما برنده می شویم. نتیجه دیگری در این میان قابل تصور نیست.

مارکو روبیو در حال سخنرانی در جمع حامیان یهودی جمهوری خواهان

در مورد نکاتی که این سناتور آمریکایی ذکر کرده نکاتی قابل توجه و تامل است:

 1. به میان آمدن عقاید آخرالزمانی مسلمانان در میان رقابتهای انتخاباتی آمریکا امری بدیع و حائز اهمیت است. با توجه به اینکه برخی نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا –به ویژه دونالد ترامپ[6]- اسلام ستیزی را یکی از شعارهای اصلی خود قرار داده اند، صحبتهای روبیو نیز اسلام ستیزی و ایران هراسی را نشانه رفته است. از سوی دیگر طرح نگاه آخرالزمانی اسلام و موضوع «مهدویت» در این سطح بالا، نشان از توجه افکار عمومی غرب به این موضوع دارد. آنچه مایه تاسف است این است که اکنون مهدویت ابزاری برای اسلام ستیزی و ایران هراسی در غرب گشته و تبلیغ منفی صورت گرفته در رسانه های متعدد غربی در دهه اخیر در این رابطه متاسفانه چهره ای کاملا مخرب از امام مهدی ع در جهان غرب ایجاد کرده است.
 2. گرچه سخنان روبیو مخدوش بوده و برای ما کمی خنده دار به نظر می رسد، ولی باید توجه داشت ذهن مخاطب غربی با خوراک رسانه های غربی تغذیه شده و کلام اشخاصی همچون این سناتور آمریکایی امری واقعی قلمداد می شود.
 3. هم سو دانستن تفکر آخرالزمانی برگرفته از مذهب شیعه در ایران و افکار آخرالزمانی سلفی داعش، طنز تلخی است که در گفتارها و نوشتارهای برخی صاحبنظران غربی تکرار می شود. گرچه این تفکر بارها توسط محققین برجسته نگاه آخرالزمانی اسلام نقد شده[7]، ولی کماکان جهت برداشتهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد. شیعه همچون غالب اهل سنت امر ظهور امام مهدی ع را به دست پروردگار می داند و گرچه قائل به لزوم حرکت و زمینه سازی این امر در افراد و جوامع است، ولی «ایجاد هرج و مرج در خاورمیانه برای تعجیل ظهور با ساخت بمب اتمی توسط ایران» و یا «تشکیل خلافت برای جنگ با غرب در دابق توسط داعش» را به هیچ عنوان نمی پذیرد.
 4. سخن روبیو نشان می دهد وی از سطحی ترین اطلاعات نسبت به تفاوت نگاه ایران و داعش به امام مهدی ع آگاهی ندارد. این عدم آگاهی را می توان در تطبیق دهی مهدی با امام دوازدهم مشاهده کرد چراکه تعبیر امام دوازدهم برای امام عصر ع تنها مختص شیعه است و نه گروه ضدشیعی داعش! در ثانی گروه تکفیری داعش، شیعه را تکفیر کرده و باورهای آخرالزمانی آنرا تخطئه می کند تا آنجا که حتی در شماره های اخیر مجله دابق صراحتاً مهدی شیعیان را همان دجال دانسته است[8] (از بیان صریح این گفته پوزش می طلبم) و از سوی دیگر ایران در خط مقدم مبارزه با گروه داعش در عراق و سوریه است؛ حال چگونه می توان تفکر آخرالزمانی این دو گروه کاملا مخالف را یکسان قلمداد کرد؟!

تحقیق و تحلیل: حجت الاسلام زهیر دهقانی آرانی

 

[5] - در زمینه این مجله و مطالب آن به طور متعدد در این سایت مطالبی بیان گردیده است. ر ک:

http://westandmahdism.persianblog.ir/tag/دابق

[7] - از جمله تیموتی فرنیش در مقاله مفصل زیر:

www.inegma.com/Admin/Content/File-8102013131623.pdf

 

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:2091!model&40 -LayoutId:40 LayoutNameالگوی متنی-40