در این سایت مطالبی که توسط گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت ترجمه و تحلیل گردیده جهت استفاده پژوهشگران و علاقمندان قرار داده می شود. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع، بلامانع است.
 

موضوعات

4 تابلو راهنما date setters Furnish
islamophobia yourislamicfuture احدادیث اسلامی
احکام اسلامی احمدی نژاد اسرائیل
اسلام اسلام ردای ضدمسیح اسلام هراسی
امام حسین ع امام دوازدهم امام علی ع
امام مهدی ع انتخابات آمریکا انتخابات ریاست جمهوری
اوانجلیست ها اوانجلیستها اهل سنت
ایران ایرانیان آخرالزمان
آخرالزمان، آرماگدون آمار
آمریکا بازگشت مسیح برنامه راز
برنامه هسته ای بمب گذاری بوستون بن لادن
بنیادهای صهیونیست مسیحی پایان تاریخ پایان جهان
پیشگوییها پیشگوییهای کتاب مقدس ترامپ
تطبیق گرایی تعیین کنندگان تاریخ تقدیر گرایان
توقیت تیموتی فرنیش جان هاگی
جک اسمیت جوئل روزنبرگ جوئل ریچاردسون
جیمز استون جیمز پارکر حزب الله
حوادث یمن خاورمیانه خسوف
دابق داعش داعش ایران اسرائیل
داعش، عراق دوران محنت دیوید جرمایا
دیوید ریگان دیوید کوک رابرت اسپنسر
رالف استایس رشد جمعیت روحانی
روز مهدی رون کانترل زمینه سازان
سربریدن سلاح اتمی سوریه
سید حسن نصرالله شاهدان آخرالزمان شعله های جنگ
شمارش معکوس برای آرماگدون شیعه صوفیه
صهیونیست صهیونیسم مسیحی ضدمسیح
ضدمسیح اسلامی ظهور مسیح ع عباس امانت
عدنان اکتار علائم آخرالزمان عیسی مسیح ع
غرب غرقد فلسطین
فیلم تبلیغاتی قرآن کتاب مقدس
کریس میشل کسوف گردن زدن
گلن بک گیلی لیندز مارک داویدسون
مارک هیچکاک محمدعلی امیرمعزی مستشرقین
مسلمانان مسیحیت معرفی اشخاص
معرفی سایت معرفی کتاب ملک عبدالله
موسسه پیو مهدی پژوهی در غرب مهدی خلجی
مهدی خوانده ها مهدی ستیزی غرب مهدی ع
مهدی گرایی مهدی منجی ربوده شده میرباقری
میشل باکمن نیمه شعبان ولید شعیبات
وهابیت هالیوود همایش بوستون
هواپیمای مالزی یهود
صفحه اصلی »موضوعات»مقاله ها
dehghani1 1399/06/11
1715 0
0.0 (0)

کنعان، فلسطین، اسرائیل: سرزمین مقدس نوادگان ابراهیم

آنگاه "ابرام" به روی در‌افتاد و خدا به وی خطاب کرده، گفت: «اما اینک عهد من با توست و تو پدر امت های بسیار خواهی بود و نام تو بعد از این "ابرام" خوانده نشود بلکه نام تو "ابراهیم" خواهد بود، زیرا که تو را پدر امت های بسیار گردانیدم. تو را بسیار بارور نمایم و امت‌ها از تو پدید آورم و پادشاهان از تو به وجود آیند و عهد خویش را در میان خود و تو، و ذریتت بعد از تو، استوار گردانم که نسلا بعد نسل عهد جاودانی باشد، تا تو را و بعد از تو ذریت تو را خدا باشم. و زمین غربت تو، یعنی تمام زمین کنعان را، به تو و بعد از تو به ذریت تو به ملکیت ابدی دهم، و خدای ایشان خواهم بود.» (پیدایش 17: 9-3)

...

چندی پیش در 27 جولای "سث روژن" -بازیگر آمریکایی­ کانادایی هالیوود، به مناسب بازی در فیلم "ترشی آمریکایی" (American Pickle) که در قامت یک کاگر یهودی در آرزوی رسیدن به یک زندگی بهتر در سال 1920 به آمریکا مهاجرت کرده ایفای نقش می کند، در مصاحبه ­ای با "مک مارون" -پادکستر یهودی معروف آمریکایی که سابقه مصاحبه ­های اختصاصی با شخصیت­ های برجسته آمریکایی هم­چون "باراک اوباما" را در استودیوی خود دارد- مطالبی پیرامون آیین یهود صهیونیست و سرزمین اسرائیل گفت که واکنش برخی چهره ­های شاخص اوانجلیست هم­چون "جوئل روزنبرگ" را در پی داشت.[1]

 

 

 

 

بر اساس  گزارش سایت خبری "اسرائیل حایوم" از این گفتگوی صوتی[2]، روژن در این گفتگو در پاسخ به سوال مک مارون در مورد اعتقاد به لزوم وجود اسرائیل می گوید:

این موضوع برا من صرفا ماجرای یک تفکر قدیمی است؛ اگر این کار برای اهداف دینی است، با آن موافق نیستم، چون "دین" احمقانه است. اما اگر برای محافظت از مردم اسرائیل هم باشد هم باز این کار معنا ندارد که شما چیزی را که می خواهید حفظ کنید تمامش را در یک مکان نگه دارید؛ به خصوص در مکانی که کاملا ناپایدار است. من می خواهم چیزهایی را محافظت کنم و آن­ها را درون مخلوط کن می­ریزم و امیدوارم که بهترین مکان برای آن باشد.

گاردین هم که بخش­ هایی از گفتگوی روژن با مارون را به­ صورت مکتوب منتشر کرده است در زیر عنوان تیتر خود نوشته این بازیگر می ­گوید وقتی که بچه بوده هیچ­گاه به او نگفته­اند که فلسطینیان در جایی که امروزه پایتخت یهود شده زندگی می­کرده ­اند.[3]

به عنوان یک فرد یهودی باید بگویم در تمام طول زندگی­ ام یک فصل بسیاری عظیمی از دروغ در مورد اسرائیل به خورد من داده ­اند.[4]

روزنبرگ در مقابله با دیدگاه این بازیگر یهودی الاصل می­گوید دیدگاه او بازتاب تفکر غالب اوانجلیست ها نیست! گو اینکه ملاک صحت یا ارزشمندی هر دیدگاهی مطابقت با نظرات اوانجلیست هاست!

 

 

 برای همین هم به نظرسنجی سال 2017 بنیاد جوشوآ که خود بنیاد کرده استناد می کند. بر اساس این نظرسنجی 80 درصد اوانجلیست­ های آمریکایی معتقدند که تولد مجدد اسرائیل در سال 1948، تحقق پیشگویی­ های کتاب مقدس بوده است.[5] هم­چنین آمار دیگری از این نظرسنجی را مطرح می کند که در آن بیان شده 80 درصد اوانجلیست ­ها (نه اوانجلیست­ های آمریکا) معتقدند که "میثاق ابراهیمی" در سِفر پیدایش توضیح داده شده است[6] :

آن­جایی که خداوند به بنی ­اسرائیل وعده می­ دهد آن ها برای خود برگزیند، آیین یهود را بنا نهد، سرزمین کنعان را به عنوان سرزمین "موعود" به "اسرائیل" (اسحاق) بدهد و اسرائیل را به برکتی برای سایر ملل دیگر تبدیل کند.[7]

نخستین باری که نام سرزمین کنعان در ادبیات الهیاتی یکتاپرستان مطرح می شود، در عهد عتیق -یعنی کتاب مقدس آِیین یهود و مسیحیت- در ماجرای عزیمت حضرت ابراهیم (صلوات الله علیه و آله و سلم) به غربی ترین سرزمین آسیا بوده است. بنابر نقل کتاب مقدس در فصل دوازدهم سفر پیدایش آیات 1 تا 7 خداوند به حضرت ابراهیم دستور داد تا با همسر خود از سرزمین "حران" به سوی کنعان حرکت کرده و در آن­جا ساکن شود.  هنگامی که به آنجا رسید به او گفت که این سرزمین را به تو بخشیدم.

 

در دامان این پیامبر بزرگ خداوند، دو فرزند گران­قدر به نام­های اسماعیل و اسحاق متولد می شوند که بر اساس کتاب مقدس خداوند به هر دو آن­ها وعده امت­هایی بزرگ از نسلشان داده است.[8] بر اساس آیاتی که در آغاز این مقاله از کتاب مقدس نقل شد خداوند متعال به حضرت ابراهیم می فرماید این سرزمین را «یعنی تمام زمین کنعان را، به تو و بعد از تو به ذریت تو به ملکیت ابدی دهم»[9]  تکیه­گاه استدلال ما بر عبارت «ذریت تو» است. می دانیم که خداوند حضرت موسی و عیسی (صلوات الله علیهم اجمعین)  پیامبر دین خود (که بعدها آیین یهود خوانده شد) را از نسل حضرت اسحاق و فرزند ایشان حضرت یعقوب (صلوات الله علیه و آله و سلم) ملقب به اسرائیل به وجود آورد و پیامبر مکرم اسلام را از نسل حضرت اسماعیل (صلوات الله علیه و آله و سلم).

از ابتدای تاسیس رژیم غاصب و خون­ریز صهیونیستی در سال 1948 اصلی ­ترین دلیلی که ایشان در اثبات حق خود بر حکم رانی در سرزمین فلسطین ارائه کرده اند استناد به همین دو آیه از کتاب مقدس است که خداوند به حضرت ابراهیم(صلوات الله علیه و آله و سلم)  فرمود این سرزمین را به تو و ذریه­ات بخشیدم. به­همین دلیل این سرزمین آباء و اجدادی ماست که خداوند به ما یهودیان بخشیده است. به تبع این موضوع مسائل زمینه سازی ظهور "ماشیخ" منجی موعود یهود را نیز مطرح کرده­اند و کار را به دامنه مقابله اسلام به عنوان دین ضد مسیح کشانده ­اند (که در مقالات متعددی از جمله در همین سایت به آن پرداخته شده است.)

به دلایل متعدد تاریخی اثبات شده که حضرت محمد مصطفی (صلوات الله علیه و آله و سلم) پیامبر اسلام از نسل حضرت اسماعیل (صلوات الله علیه و آله و سلم) بوده است؛ دلایلی که نه فقط برای مسلمانان بلکه برای هر داور منصفی نیز قابل اثبات است. وقتی چنین باشد مگر نه آنکه هم حضرت عیسی (صلوات الله علیه و آله و سلم) و هم پیامبر مکرم اسلام هر دو ذریه حضرت ابراهیم (صلوات الله علیه و آله و سلم) هستند؟ پس چرا همیشه جار زده ­اند اینجا سرزمینی است که خداوند آن را به بنی اسرائیل بخشیده است؟ و چرا ساکنان دیرین این سرزمین ها را تنها به جرم آن­که پیروان آیین یهود نیستند، بیرون رانده و حتی کشتار می­ کنند؟ حتی بر اساس همین کتاب مقدس پر تحریف نیز این سرزمین متعلق به همه ابناء ابراهیم علیه السلام است؛ هم مسلمانان هم مسیحیان و هم یهودیان! تازه این در حالی­ست که مانند یهودیان نگاه نژادی در دین را وارد بدانیم! و گرنه طبق رسوم همه ادوار تاریخی هر فردی می تواند با پذیرش قوانین اجتماعی در هر سرزمینی سکونت کند. همان فقرات کتاب مقدس هم دلالتی بر نفی تابعیت اقوام غیر ابراهیمی ندارد!

پس میبینیم که جریان غصب سرزمین­های فلسطینیان حتی با منطق کتاب مقدس خود یهودیان نیز مطابقت ندارد. در نظرسنجی­ های دیگر نتایجی وجود دارد که نشان دهنده مخالفت بسیاری، با منطق رفتاری رژیم صهیونیستی است. از جمله:

بر اساس نظرسنجی موسسه بسیار معتبر پیو (PEW) که نیویورک تایمز نیز آن را منتشر کرده تنها 40 درصد یهودیان آمریکا بر این باورند که خداوند سرزمین کنونی اسرائیل را به یهودیان بخشیده است[10] یا اینکه تنها 30 درصد آنان گفته ­اند به اسرائیل تعلق خاطر دارند.[11] مهم ­تر از همه این موارد اینکه که فقط 38 درصد یهودیان آمریکا گفته اند مراقبت از اسرائیل بخش مهمی از یهودی بودن آنان است.[12]

 

  

امید است با بازتر شدن عرصه­ گفتگوهای غیر متعصبانه، و ورود اندیشمندان و نخبگان بین المللی، زمینه پایان یافتن قریب به یک قرن ظلم زورمداران به ساکنان آن سرزمین توحیدی فراهم شود.

 

تحقیق و ترجمه : محمد کزازی

 

منابع:


نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:14685!model&40 -LayoutId:40 LayoutNameالگوی متنی-40