در این سایت و یا وبلاگ مطالبی که توسط گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت ترجمه و تحلیل گردیده جهت استفاده پژوهشگران و علاقمندان قرار داده می شود. جهت مشارکت و همکاری می توانید با رایانامه westandmahdism@chmail.ir ارتباط برقرار نمایید.
 

موضوعات

4 تابلو راهنما date setters islamophobia
yourislamicfuture احدادیث اسلامی احکام اسلامی
احمدی نژاد اسرائیل اسلام
اسلام ردای ضدمسیح اسلام هراسی امام حسین ع
امام دوازدهم امام علی ع امام مهدی ع
انتخابات آمریکا انتخابات ریاست جمهوری اوانجلیستها
اهل سنت ایران ایرانیان
آخرالزمان آخرالزمان، آرماگدون
آمار آمریکا بازگشت مسیح
برنامه راز برنامه هسته ای بمب گذاری بوستون
بن لادن پایان تاریخ پایان جهان
پروتستان پیشگوییها پیشگوییهای کتاب مقدس
ترامپ تطبیق گرایی تعیین کنندگان تاریخ
تقدیر گرایان توقیت تیموتی فرنیش
جان هاگی جک اسمیت جوئل روزنبرگ
جوئل ریچاردسون جیمز استون جیمز پارکر
حزب الله حوادث یمن خاورمیانه
خسوف دابق داعش
داعش ایران اسرائیل داعش، عراق دوران محنت
دیوید جرمایا دیوید ریگان دیوید کوک
رابرت اسپنسر رالف استایس رشد جمعیت
روحانی روز مهدی رون کانترل
زمینه سازان سربریدن سوریه
سید حسن نصرالله شاهدان آخرالزمان شعله های جنگ
شمارش معکوس برای آرماگدون شیعه صوفیه
صهیونیسم مسیحی ضدمسیح ضدمسیح اسلامی
ظهور مسیح ع عباس امانت عدنان اکتار
علائم آخرالزمان عیسی مسیح ع غرب
غرقد فیلم تبلیغاتی قرآن
کتاب مقدس کریس میشل کسوف
گردن زدن گلن بک گیلی لیندز
مارک داویدسون مارک هیچکاک مارکو روبیو
محمدعلی امیرمعزی مستشرقین مسلمانان
مسیحیت معرفی اشخاص معرفی سایت
معرفی کتاب ملک عبدالله موسسه پیو
مهدی پژوهی در غرب مهدی خلجی مهدی خوانده ها
مهدی ستیزی غرب مهدی ع مهدی گرایی
مهدی منجی ربوده شده میشل باکمن نیمه شعبان
ولید شعیبات وهابیت همایش بوستون
هواپیمای مالزی یهود

پربازدید ترین مطالب

دابق 5: روایات مهدویت، دستاویز جدید داعش... (7467)

سوریه تکمیل پیشگوییهای آخرالزمانی است که... (7224)

پیشگویی ظهور امام مهدی ع تا سال 2016، ای... (6708)

بازتاب پیشگویی ظهور امام مهدی ع توسط اهل... (6456)

آیا غرب در جهت سوء استفاده از نگاه آخرال... (6219)

پیش بینی ظهور قریب الوقوع عیسی مسیح و تش... (6041)

دابق 4: برافراشتن پرچم داعش بر فراز کلیس... (5856)

مسیر ترسیمی همه مسلمانان به پایان جهان، ... (5537)

ریچاردسون: اعتقاد به مهدی، گسترده در تما... (5373)

جک اسمیت: پازل شیعیان برای ظهور مهدی در ... (5366)

مطالب تصادفی

معرفی کتاب: اصلاحاتی در تفسیر پیشگو... (3962)
آیا حملات گروههای تکفیری در عراق در... (3910)
اسلام هراسی، ابزاری برای کینه توزی ... (3221)
هواپیمای ناپدید شده مالزی، ابزار ای... (2931)
دو کتاب با یک نام و یک موضوع: داعش،... (2892)
معرفی کتاب: امواج خروشان خشونت با ظ... (2307)
پرونده ای برای یک اتهام 1:آیا اسلام... (2742)
4 ماه خونین و به راه افتادن بازار پ... (4300)
بازخوردها به کتاب شمارش معکوس دمشق... (4052)
گزارش دانشکده جنگ ارتش آمریکا: مهدی... (3227)
خانه » موضوعات
dehghani1 1398/07/01

تلاش جدید روزنبرگ برای مخدوش کردن چهره ایران

جوئل رزونبرگ (Joel C Rosenberg) نویسنده معروفی است که در سال های اخیر یکی از چهره های شاخص سیاسی-رسانه ای دولت آمریکا شمرده می شود. بیشترین تمرکز وی معطوف به مسائل روز جهان اسلام به ویژه رویدادهای درونی و پیرامونی جبهه مقاومت می باشد. وی از نویسندگان نشریات معروفی هم ­چون واشنگتن تایمز، فاکس نیوز و دیلی کالر است که مصاحبه­ های بسیاری نیز با شبکه ­های مشهور آمریکایی در موضوعات اسلامی داشته است.  در ماه مارس سال 2019 رمان جدیدی از وی با نام «قمار ایرانی» (Persian Gamble) منتشر شد که مانند بسیاری از آثار پیشین او در زمره پرفروش ترین کتاب های آمریکا قرار گرفت. او پیش­تر نیز کتاب­ هایی علیه ایران و آموزه ­های شیعه با توجه ویژه به اندیشه مهدویت نگاشته است.

ادامه مطلب 16 0
0.0 (0)
dehghani1 1395/05/30

نگاه به اسلام با عینک آخرالزمانی (2)

در نوشته پیشین، به نگاه منفی برخی صاحب نظران مذهبی مسیحی –به ویژه از مذهب پروتستان- به دین اسلام در آخرالزمان اشاره شد. این نظرات تا پیش از تشکیل کشور آمریکا و قدرت یافتن مذهب پروتستان بیشتر معطوف به زوال قدرت اسلام پیش از ظهور مسیح بودند. چنانکه در این بخش از نوشتار می بینیم شکل گیری نگاه افراطی و تقدیرگرایانه در میان مذهب پروتستان، باعث رشد شدید تفسیر پیشگوییهای کتاب مقدس می شود. طی این روند، باب جدیدی در نگاه به اسلام در نزد محافظه کاران پروتستان گشوده می گردد که گرچه در ابتدا نگاه ایشان به شوروی سابق به عنوان نماد شر در آخرالزمان معطوف می شود، ولی به تدریج و به خصوص در چند دهه اخیر، این نگاه و تبلیغات منفی، رنگی ضداسلامی به خود می گیرد. در ادامه به صورتی دقیقتر تاریخ شکل گیری این نگاه جدید را به قلم توماس اس کید مرور می کنیم:

ادامه مطلب 2520 0
0.0 (0)
dehghani1 1395/05/25

نگاه به اسلام با عینک آخرالزمانی (1)

از آن زمان که مسیحیان روم، اعراب مسلمان را در کنار مرزهای خود دیدند و رشد روزافزون اسلام را در سرزمینهای مختلف به چشم خویش نگریستند، رقابت و تقابلی میان این دو دین شکل گرفت و تا آنجا پیش رفت که از طرفی مبلغان مذهبی هر دو دین، تمام همت خود را برای تبلیغ در سرزمینهای جدید به کار بستند و از سوی دیگر در عرصه های سیاسی نیز گهگاه شمشیر به هم کشیدند که اوج آن در جنگهای صلیبی، رخ نمود.

در چند سده اخیر گرچه تقابل نظامی با نام مذهب میان پیروان این دو دین کمتر به چشم می خورد، ولی جنگ جدیدی در عرصه عقیدتی و فکری شکل گرفته که رنگ و بویی آخرالزمانی دارد. یعنی بخشی از پیروان یک دین، آیین دیگر را دشمن آخرالزمانی خود می دانند و در طرف دیگر هم، منجی دین رقیب را ضدمنجی خویش می شمارند. نوشتار زیر تاریخ شکل گیری چنین دیدگاهی را علیه اسلام در میان مسیحیان به ویژه پروتستانها به خوبی بیان می کند...

ادامه مطلب 2489 0
0.0 (0)
dehghani1 1395/03/31

ایرانیان خارج نشین چه تصویری از مهدویت را به غرب نشان می دهند؟ 4

مهدویت از موضوعات ریشه دار در طول تاریخ پردامنه اسلامی است. روایات منقول از پیامبر اکرم ص، حوادث قرون ابتدایی اسلام و ظهور مدعیانی با شعارهای مهدی خواهانه و نیز تاریخ شیعیان دوازده امامی به ویژه زمانه ولادت و غیبت صغرای امام مهدی ع، همگی نشان از پیوند ریشه دار مهدویت با موضوعات تاریخی دارد. برخی نویسندگان ایرانی خارج نشین –که در محافل داخلی و خارجی، عنوان تاریخ پژوه را نیز یدک می کشند- به این عرصه ها علاقه نشان داده و نظرات خود را به موضوعاتی فراتر از تاریخ –همچون عقاید مذهبی، سیاست و ...- نیز توسعه داده اند. یکی از شاخص ترین این طیف از نویسندگان خارج نشین، عباس امانت است.

ادامه مطلب 3162 1
0.0 (0)
dehghani1 1395/02/20

دو کتاب با یک نام و یک موضوع: داعش، ایران و اسرائیل!

آیا برای شما عجیب نیست اگر ببینید به فاصله سه ماه در سال جاری میلادی (2016) دو نویسنده مطرح اوانجلیستی (کریس میشل و مارک هیچکاک) دو کتاب با یک نام و یک ایده منتشر کنند! ظاهراً ارتباط سه کلیدواژه ایران، داعش و اسرائیل، آنقدر برای این دو نویسنده جذاب و مهم بوده که ایشان را بر آن داشته تا فضای بین المللی مهیا و فراهم است، از این آب گل آلود برای طرح ادعاهای خود بهره ببرند.

ادامه مطلب 2895 2
0.0 (0)
dehghani1 1395/01/30

ایرانیان خارج نشین چه تصویری از مهدویت را به غرب نشان می دهند؟ 3

در دو بخش پیشین (اینجا و اینجا) به بررسی شیوه معرفی مهدویت توسط دو تن از ایرانیان خارج نشین پرداختیم. از آنجا که ایران بزرگترین کشور با جمعیت شیعی در جهان است، در مراکز علمی جهان به نظرات ایرانیان در جهت درک نگاه شیعی به موضوعات اسلامی توجهی ویژه می شود و در این میان ایرانیانی که به جایگاه علمی و دانشگاهی والایی دست یافته اند، بیشتر در معرض دید و توجه هستند. پروفسور محمد علی امیرمعزی یکی از این افراد است...

ادامه مطلب 2489 0
5.0 (1)
dehghani1 1394/06/25

اعتقاد ایرانیان به ظهور، اجازه استفاده آنها از سلاح اتمی را نمی دهد!

«آیه الله های ایران اگر هم سلاح هسته ای داشته باشند –چنانکه ما در پی القاء آن هستیم!- آنچنان هم مشتاق به استفاده از آن نیستند.» این کلام تیموتی فرنیش کارشناس مسائل آخرالزمانی اسلامی در مصاحبه با رادیو بانکر است. نکته جالب آن است که فرنیش –که از قضا ید طولایی هم در ایران ستیزی دارد- خود معتقد است مذهب ایرانیان موافق با استفاده از این سلاح در دوران پیش از ظهور نیست.

ادامه مطلب 3017 0
5.0 (1)
dehghani1 1393/12/13

به خط شدن آخرالزمان: نتانیاهو، بمب اتمی و برنامه هسته ای ایران!

به بهانه سخنرانی بنیامین نتانیاهو در کنگره آمریکا با هدف بازنمایی تهدیدات هسته ای ایران، تیموتی فرنیش در مقاله ای به اشتباهات اسرائیلیها در مورد ارتباط برنامه هسته ای ایران با عقاید آخرالزمانی شیعه می پردازد. از آنجا که فرنیش آمریکایی متعصبی بوده و بارها دشمنی با ایران و تخطئه و تمسخر باور به مهدویت در میان شیعیان را در گفتارها و نوشتارهای خویش به اثبات رسانده، این نوشتار قابل تامل و توجه است. خلاصه ای از این مقاله تقدیم خوانندگان گرامی می شود:

ادامه مطلب 4257 0
0.0 (0)
dehghani1 1393/11/26

مسیر ترسیمی همه مسلمانان به پایان جهان، سرانجامی واحد دارد؛ مراقب باشید!

دستگاه عظیم رسانه ای غرب با پوشش گسترده عقاید آخرالزمانی طالبان، النصره، داعش و دیگر گروههای تروریستی درصدد است این عقاید را باور تمامی مسلمانان و در نتیجه نگاه اسلام به پایان جهان قلمداد کند و به دیگر مردم جهان بباوراند. آینده ای تاریک، رعب آور و البته ترسناک برای غیرمسلمانان! نکته جالب آن است که دامنه این تبلیغات منفی به سمت و سوی کشوری متمایل شده که از نظر آنها این روزها بسیار قوی تر از گذشته در خاورمیانه حضور دارد... آن کشور ایران است!

ادامه مطلب 5537 0
5.0 (1)
dehghani1 1393/11/11

آیا حزب الله در راستای نگاه آخرالزمانی شیعه حرکت می کند؟

پاسخ سریع و کوبنده حزب الله به تجاوزات رژیم صهیونیستی در چند روز اخیر، بار دیگر نام حزب الله و توان موثر این گروه شیعی-لبنانی را بر زبانها جاری نمود. گرچه بسیاری تحلیل گران در روزهای اخیر با نگاه نظامی و سیاسی به ماهیت حزب الله و فعالیتهای آن در لبنان و سوریه نگریسته اند، برخی نیز در جریانات مختلف سالیان اخیر –همچون پیروزیهای سال 2006 و یا حضور لبنان در سوریه و مبارزه با گروههای تکفیری- به ماهیت آخرالزمانی این گروه پرداخته اند.

ادامه مطلب 4547 0
5.0 (1)