در این سایت و یا وبلاگ مطالبی که توسط گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت ترجمه و تحلیل گردیده جهت استفاده پژوهشگران و علاقمندان قرار داده می شود. ??? ?????? ? ?????? ?? ?????? ?? ???????? westandmahdism@chmail.ir ?????? ?????? ??????.
 

موضوعات

4 تابلو راهنما date setters islamophobia
yourislamicfuture احدادیث اسلامی احکام اسلامی
احمدی نژاد اسرائیل اسلام
اسلام ردای ضدمسیح اسلام هراسی امام حسین ع
امام دوازدهم امام علی ع امام مهدی ع
انتخابات آمریکا انتخابات ریاست جمهوری اوانجلیستها
اهل سنت ایران ایرانیان
آخرالزمان آخرالزمان، آرماگدون
آمار آمریکا بازگشت مسیح
برنامه راز برنامه هسته ای بمب گذاری بوستون
بن لادن پایان تاریخ پایان جهان
پروتستان پیشگوییها پیشگوییهای کتاب مقدس
ترامپ تطبیق گرایی تعیین کنندگان تاریخ
تقدیر گرایان توقیت تیموتی فرنیش
جان هاگی جک اسمیت جوئل روزنبرگ
جوئل ریچاردسون جیمز استون جیمز پارکر
حزب الله حوادث یمن خاورمیانه
خسوف دابق داعش
داعش ایران اسرائیل داعش، عراق دوران محنت
دیوید جرمایا دیوید ریگان دیوید کوک
رابرت اسپنسر رالف استایس رشد جمعیت
روحانی روز مهدی رون کانترل
زمینه سازان سربریدن سوریه
سید حسن نصرالله شاهدان آخرالزمان شعله های جنگ
شمارش معکوس برای آرماگدون شیعه صوفیه
صهیونیسم مسیحی ضدمسیح ضدمسیح اسلامی
ظهور مسیح ع عباس امانت عدنان اکتار
علائم آخرالزمان عیسی مسیح ع غرب
غرقد فیلم تبلیغاتی قرآن
کتاب مقدس کریس میشل کسوف
گردن زدن گلن بک گیلی لیندز
مارک داویدسون مارک هیچکاک مارکو روبیو
محمدعلی امیرمعزی مستشرقین مسلمانان
مسیحیت معرفی اشخاص معرفی سایت
معرفی کتاب ملک عبدالله موسسه پیو
مهدی پژوهی در غرب مهدی خلجی مهدی خوانده ها
مهدی ستیزی غرب مهدی ع مهدی گرایی
مهدی منجی ربوده شده میشل باکمن نیمه شعبان
ولید شعیبات وهابیت همایش بوستون
هواپیمای مالزی یهود
صفحه اصلی »موضوعات»مقاله ها
dehghani1 1394/07/12
4183 0
0.0 (0)

4 ماه خونین و به راه افتادن بازار پیشگوییهای آخرالزمانی!

«4 ماه خونین» عنوان نظریه ای است که در میان رسانه های غربی –و به ویژه آمریکایی- به طور متعدد در دو سال اخیر مورد بحث و اظهار نظر قرار گرفته است. مطابق با این نظریه که مارک بیلتز و جان هاگی مدعی کشف آن هستند، رخداد 4 ماه خونین به فاصله نزدیک به هم علامتی برای رخدادی آخرالزمانی است که در کتاب مقدس بدان اشاراتی شده است. نکته حائز اهمیت آن است که آخرین نمونه از وقوع این رخداد در دو سال اخیر بوده و آخرین ماه خونین در خسوف 28 سپتامبر (6 مهر) واقع شده است. آیا باید منتظر واقعه ای آخرالزمانی باشیم؟!...

...

 

 

«ماه خونین» (Blood Moon) عبارتی است که در خسوف کامل ماه رخ می دهد و طی آن ماه به دلیل انعکاس اشعه های خورشید به رنگ قرمز و خونین به نظر می رسد. در چند سال اخیر طیفی از کشیش های اوانجلیست آمریکا مدعی ارتباط رخدادهای آسمانی با وقایع آخرالزمان شده اند و در این زمینه نظریاتی نیز داده اند که از جمله معروفترین آنها، نظریه «چهار ماه خونین» است.[1] مارک بیلتز[2] (Mark Biltz) و جان هاگی[3] (John Hagee) از جمله مدعیان این نظریه اند که توصیفی از آن در ادامه می آید. مقاله زیر که در روز پیش از وقوع آخرین خسوف در روزنامه گاردین نوشته شده، به جنبه های مختلف این نظریه پرداخته است[4]:

ماه خونین پیشگوییهای آخرالزمانی را به ارمغان آورده اگرچه ناسا می گوید جای نگرانی نیست!

"'Blood moon' brings prophecies of end times – but Nasa says not to worry"

نویسنده: Adam Gabbatt

تاریخ انتشار: 27 سپتامبر 2015 – 5 مهر 1394

http://www.theguardian.com/world/2015/sep/27/blood-moon-apocalypse-nasa-lunar-eclipse-supermoon

یکشنبه (28 سپتامبر) میلیونها نفر از مردم سراسر جهان رخداد "ماه سرخ" را به نظاره می نشینند؛ رخدادی که حاصل خسوفی کامل است و ماه در آن به رنگ قرمز در می آید. البته ناظران این واقعه ممکن است خیلی هم لذت نبرند وقتی دریابند این پدیده نوید دهنده آغاز آخرالزمان خواهد بود!

یکشنبه (28 سپتامبر) نمایش آخرین و چهارمین ماه خونین در طی دوسال گذشته خواهد بود؛ پدیده ظهور چهارگانه ماه خونین آخرین بار در 1982 دیده شده و نمایش بعدی آن در 2033 خواهد بود.

اگر بخواهیم کلام برخی رهبران دینی را بپذیریم، هیچیک از ما از مشاهده ماه خونین لذت نمی بریم....

اروین باکستر (Irvin Baxter) موسسه آخرالزمان (Endtime Ministries) را در پلانو تگزاس اداره می کند. او ویدیوهای زیادی را به طور منظم بر یوتیوپ گذاشته تا نشان دهد آیا این رخداد ماههای خونین نشانی از پایان جهان دارد یا نه؟[5] وی در وب‌سایتش می نویسد: «برخی مفسران پیشگوییها شجاعانه اعلام می کنند که این چهارماه خونین نشاندهنده امری در حال وقوع است که جهان را برای همیشه تغییر می دهد.» باکستر با اشاره به اینکه خداوند –مطابق آنچه در کتاب پیدایش آمده- نشانه هایی در آسمان برای علامت دادن به بشر گذارده، به نمونه ای از این موارد اشاره می کند و در نهایت می گوید: «چندین پیشگویی در کتاب مقدس وجود دارد که نشان می دهد در آخرالزمان ماه به رنگ خون در می آید» وی از جمله این موارد به کتاب یوئیل باب 2 عبارات 30 و 31[6] اشاره می کند و نمونه هایی از ارتباط حوادث آخرالزمانی با رخداد ماه خونین را چنین معرفی می کند:

  1. تفتیش عقاید در اسپانیا قبل از رخداد 4 ماه خونین در 1493-1494 صورت پذیرفت.
  2. نمونه دیگر 4گانه ماه خونین در 1949-1950 رخ داد. {این زمان پس از تشکیل رژیم نامشروع اسرائیل در 1948 است!}
  3. در میانه جنگ 6 روزه {میان اعراب و رژیم اسرائیل} رخداد 4 ماه خونین صورت گرفت.

باکستر در انتها پیش بینی می کند که با پدیدارشدن 4 ماه خونین در این روزها، نشانه هایی از امضا قرارداد صلح میان اسرائیل و فلسطینیان آشکار می شود که «نشانه آغاز دوره 7 ساله آرماگدون و بازگشت مجدد عیسی مسیح به زمین است»

رخداد 4 ماه خونین در طی سالهای 2014 و 2015

دیگر {کشیشان اوانجلیستی} معتقدند گرچه 4 ماه خونین علامتی برای پایان جهان است اما فاصله ای بین این رویداد تا آمدن چهار اسب سوار {آخرالزمانی} باقی است. {به عنوان مثال} مارک بیلتز از موسسه مذهبی "ال شادای" در این گروه قرار دارد و با پذیرش ارتباط این رخداد با حوادث آخرالزمان، اعتقادی به ایده اول {ظهور قریب الوقوع مسیح} ندارد و معتقد است تا آن زمان هنوز فاصله داریم. وی اخیرا گفته است: «من معتقدم این نشانه های آسمانی علامت پایان جهان نیست و برداشت من این است که حداقل 1000 سال دیگر تا آن زمان باید صبر کرد. البته من این علامتها را نشانه ای بر تغییرات عمده در جهان از جمله جنگی بزرگ –که شامل اسرائیل نیز می شود- و نیز فروپاشی اقتصادی می دانم.»

بیلتز همسو با کشیش جان هاگی است که کلیسای سن آنتونیو در تگزاس را رهبری می کند. بیلتز مدعی است او "کاشف پدیده قمر خونین" است و در سال 2008 ارتباط نشانه ای 4 گانه فعلی را دریافته است. هاگی نیز ادعای مشابهی دارد و کتاب چهار ماه خونین را در همین رابطه در 2014 نوشته است. این کتاب در مدت کوتاهی به کتابی پرفروش در ایالات متحده تبدیل شد و در طی 152 روز جزو 100 کتاب پرفروش سایت آمازون قرار گرفت. [7]

مارک بیلتز و جان هاگی هردو مدعی کشف نظریه 4 ماه خونین هستند!

هاگی در مصاحبه با گاردین می گوید: ماه خونین «رویدادی است که اهمیت تاریخی برای ملت یهود دارد و این رخداد درحال وقوع یا در شرف تحقق است» وی در پاسخ به این سوال که آیا این رویداد نشانه ای از پایان جهان دارد یا نه، پاسخ منفی می دهد! چراکه «عبارت انجیل متی 24:36 روشن می کند که تنها خداوند زمان پایان جهان را می داند و هرکس که چنین ادعایی را پیش بینی کند اقدامی خلاف کلام خدا انجام داده است»[8]

برای کسانی که نگران به پایان رسیدن جهان هستند، شاید نظر ناسا آرامش بخش و تسکین دهنده باشد. این سازمان در وبسایت خود اطمینان داده نگرانی در مورد نابودشدن زمین -حداقل در این نزدیکی- وجود ندارد. این سایت می نویسد: «ناسا مطمئن است که سیارک یا ستاره دنباله داری در حال حاضر در مسیر برخورد با زمین نیست... در واقع بهترین چیزی که می توانیم بگوییم این است که آسیبی به زمین حداقل تا چند صد سال آینده نمی رسد.»[9]

 

ترجمه و بررسی: زهیر دهقانی آرانی

 

[4] - در ترجمه مقاله در حد جزئی تلخیص صورت گرفته است.

[5] - مطالب وی در آدرس زیر قابل مشاهده است:

http://www.endtime.com/four-blood-moons/

[6] - «و آیات را از خون وآتش و ستونهای دود در آسمان و زمین ظاهرخواهم ساخت. آفتاب به تاریکی و ماه به خون مبدل خواهند شد، پیش از ظهور یوم عظیم ومهیب خداوند.»

[8] - نکته جالب آنکه هاگی زیرکانه در عین آنکه این رخداد را آخرالزمانی می داند، سعی می کند ارتباطی بین آن و ظهور مسیح ایجاد نکند تا در صورت عدم وقوع نشانه ای از بازگشت مسیح، همچون پیشینیان خود مورد تخطئه قرار نگیرد!

 

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:1918!model&40 -LayoutId:40 LayoutNameالگوی متنی