در این سایت مطالبی که توسط گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت ترجمه و تحلیل گردیده جهت استفاده پژوهشگران و علاقمندان قرار داده می شود. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع، بلامانع است.
 

موضوعات

4 تابلو راهنما date setters Furnish
islamophobia yourislamicfuture احدادیث اسلامی
احکام اسلامی احمدی نژاد اسرائیل
اسلام اسلام ردای ضدمسیح اسلام هراسی
امام حسین ع امام دوازدهم امام علی ع
امام مهدی ع انتخابات آمریکا انتخابات ریاست جمهوری
اوانجلیستها اهل سنت ایران
ایرانیان آخرالزمان آخرالزمان،
آرماگدون آمار آمریکا
بازگشت مسیح برنامه راز برنامه هسته ای
بمب گذاری بوستون بن لادن پایان تاریخ
پایان جهان پروتستان پیشگوییها
پیشگوییهای کتاب مقدس ترامپ تطبیق گرایی
تعیین کنندگان تاریخ تقدیر گرایان توقیت
تیموتی فرنیش جان هاگی جک اسمیت
جوئل روزنبرگ جوئل ریچاردسون جیمز استون
جیمز پارکر حزب الله حوادث یمن
خاورمیانه خسوف دابق
داعش داعش ایران اسرائیل داعش، عراق
دوران محنت دیوید جرمایا دیوید ریگان
دیوید کوک رابرت اسپنسر رالف استایس
رشد جمعیت روحانی روز مهدی
رون کانترل زمینه سازان سربریدن
سلاح اتمی سوریه سید حسن نصرالله
شاهدان آخرالزمان شعله های جنگ شمارش معکوس برای آرماگدون
شیعه صوفیه صهیونیسم مسیحی
ضدمسیح ضدمسیح اسلامی ظهور مسیح ع
عباس امانت عدنان اکتار علائم آخرالزمان
عیسی مسیح ع غرب غرقد
فیلم تبلیغاتی قرآن کتاب مقدس
کریس میشل کسوف گردن زدن
گلن بک گیلی لیندز مارک داویدسون
مارک هیچکاک مارکو روبیو محمدعلی امیرمعزی
مستشرقین مسلمانان مسیحیت
معرفی اشخاص معرفی سایت معرفی کتاب
ملک عبدالله موسسه پیو مهدی پژوهی در غرب
مهدی خلجی مهدی خوانده ها مهدی ستیزی غرب
مهدی ع مهدی گرایی مهدی منجی ربوده شده
میرباقری میشل باکمن نیمه شعبان
ولید شعیبات وهابیت همایش بوستون
هواپیمای مالزی یهود
صفحه اصلی »موضوعات»مقاله ها
dehghani1 1393/06/26
3248 0
0.0 (0)

گزارش دانشکده جنگ ارتش آمریکا: مهدی و تهدید هسته ای ایران!

شاید شما نیز از کسانی باشید که از زبان کارشناسان و مطلعین شنیده باشید سیاستمداران و صاحب نظران کشورهای غربی بر موضوع مهدویت حساسیت بالایی داشته و پژوهشهای مفصلی صورت داده اند. آنچنان که مشهود است (و البته طبیعی نیز هست!) آثار این پژوهشها –به جز در موارد نادر- جایی منتشر نشده و به همین دلیل برخی اساساً به توجه غرب به مهدویت با نظر تردید نگریسته اند و آنرا از مقوله توهم توطئه دانسته اند! گرچه نوشته های مکرر این وبلاگ سعی نموده تا حدودی این مساله را اثبات نماید، ولی اخیرا توجه ما به گزارشی خاص معطوف شد که به چند دلیل حائز اهمیت بود و بر اعتقاد مذکور صحه می گذاشت. گزارشی از افسران ارشد دانشکده جنگ ارتش ایالات متحده با عنوان "مهدی و تهدید هسته ای ایران".

...

 

دانشكده جنگ ارتش ايالات متحده (U.S. Army War College با عبارت اختصاري USAWC) دانشگاهي نظامي است كه در ايالت پنسيلوانياي آمريكا واقع شده و براي تحصيلات تكميلي به افسران نظامي و غيرنظامي جهت آماده سازي ماموريتهاي مختلف همچون مديريت و مسئوليتهاي ارشد آموزش مي دهد. اين دانشكده كه بالغ بر 800 دانشجو دارد، هرساله از ميان رده هاي نظامي سرهنگ و سرهنگ دوم ارتش دانشجو مي پذيرد و براي مسئوليتهاي بالاي ارتش آمريكا به تربيت نيرو مي پردازد.[1]


گزارش "مهدي و تهديد هسته اي ايران" را سرهنگ دوم كورت كرايتزر (Kurt Crytzer)[2] به عنوان پروژه تحقيقات استراتژيك دانشكده جنگ نگاشته است. تاريخ تهيه اين گزارش مطابق با شناسنامه آن 30 مارس 2007 بوده و اجازه داده شده انتشار عمومي پيدا كند.

در چكيده اين گزارش چنين آمده است:

آيا دولت ايران در تلاش است تا شرايط بازگشت امام دوازدهم را–چنانكه شيعه اعتقاد دارد- فراهم نمايد؟ اگر چنين است با اين اقدامات چه تهديداتي متوجه غرب مي شود و چگونه غرب مي تواند با آنها مقابله كند؟

در چند سال گذشته بسياري كشورهاي جهان تلاش مي كنند تا دريابند در ايران چه مي گذرد. روشن است كه حكومت ديني ايران در تلاش است تا نفوذ هرچه بيشتري در خاورميانه و بخشهاي ديگر جهان پيدا كند. ايرانيها فشارهاي بين المللي در مورد برنامه هسته اي خود را مخفيانه و آشكارا با پشتوانه گروههاي افراطي شيعي رد مي كنند و انتقادات بين المللي را با افزايش روزافزون اعتماد به نفس خود پاسخ مي گويند. حال كه اين تلاشها ادامه دارد بايد پرسيد كه هدف نهايي از اين استراتژي ايران چيست؟ در اين مقاله به اين ادعا پرداخته مي شود كه هدف نهايي اقدامات ايران ممكن است مهيا كردن صحنه براي حضور "مهدي" (يا امام دوازدهم) مطابق با اعتقادات شيعه باشد. نويسنده در اين پژوهش به ماهيت اين تهديد مي پردازد و در اين راستا اعتقاد شيعه با بازگشت امام را شرح داده و انگيزه هاي استراتژيك ايران در پيشبرد برنامه هسته اي خود را مي شمارد و در مورد آنچه ممكن است براي مقابله با اين اقدامات از جانب غرب صورت گيرد، به بحث مي نشيند.

در اين گزارش 25 صفحه اي چند نكته قابل توجه و تأمل است:

 1. ارجاعات بسياري كه در لابلاي منابع اين نوشته به گزارشات ديگر صورت گرفته است. جالب اينكه بسياري از منابع نيز گزارشات ارتش و دولت آمريكا هستند!
 2. تشريح نسبتا دقيق روايت شيعي نسبت به حضرت مهدي عليه السلام با ذكر جزئياتي همچون نسب امام، ولادت، غيبت صغري و كبري، انتظار و ظهور.
 3. تبيين جايگاهها و مسئوليتها در كشور همچون رهبري، رياست جمهوري، مجلس و نيز شوراي نگهبان
 4. پررنگ نشان دادن شعار ايران در محو رژيم اسرائيل
 5. چند جمله قابل تامل در اين گزارش:
  1. فعاليتهاي هسته اي ايران پس از زماني اوج گرفت كه ايران توانست موشكهايي با برد بالا كه توانايي حمل بمب هسته اي را داشتند فراهم كند. {P7}
  2. رييس جمهور {سابق} ايران علنا گفته است: با ياري خداوند جهان روزهايي را بدون حضور آمريكا واسرائيل خواهيد ديد. {P8}
  3. نكته نگران كننده تر، پتانسيل برقراري يك "ازدواج مصلحتي" بين ايران و يك سازمان تروريستي همچون القاعده است. {P11}
  4. اعتقاد به امام دوازدهم، عقيده اي قدرتمند در ميان معتقدان شيعي است و به همين دليل اين باور توسط مقامات دولت ايران براي بدست آوردن حمايت توده هاي شيعه –چه در داخل و چه در خارج- مورد استفاده قرار مي گيرد. {P13}

در بسياري صفحاتي كه بنگاههاي اطلاع رساني غربي به برنامه هسته اي ايران پرداخته اند، تصاويري مانند عكس بالا ديده مي شود:

"حالا فقط شما تصور كنيد كه كلاهك هسته اي بر سر اين موشك قرار گيرد!"

نكته جالب در اين گزارش آن است كه علي رغم اينكه نويسنده در چند جاي گزارش اذعان مي كند كه "هيچيك از شواهد اين امر را پشتيباني نمي كند كه دولت ايران در راستاي آماده سازي صحنه براي بازگشت مهدي، خود را به مخاطره بيندازد" و يا اينكه "اگرچه برخي شيعيان خواهان به كارگيري اين اعتقاد براي توجيه خشونت هستند، اما ملت ايران با آشكارسازي خشونتهاي هسته اي جهت حمله آشكار به آمريكا و متحدانش موافق نيست"{P13}، در عين حال جمله انتهايي گزارش نتيجه گيري مدنظر نويسنده آنرا آشكار مي كند: "بدون روشهاي مؤثر براي مقابله با ايران كنوني، جهان با خطر هسته اي و تهديد فزاينده گسترش سلاح هاي هسته اي مواجه خواهد شد و امكان بروز فاجعه آخرالزماني وجود دارد چه با وجود و تأثيرگذاري مهدي و چه بدون آن" {P17}

 

تهيه و پژوهش: زهير دهقاني آراني

متن گزارش فوق در آدرس زير موجود است:

www.dtic.mil/cgi-bin/GetTRDoc?AD=ada467203

 

[2] - نگارنده تحقيق كاملي در مورد نويسنده ننموده ولي با توجه به تحقيقات اجمالي صورت گرفته احتمال دارد كورت كرايتزر يكي از درجه داران كنوني ارتش آمريكا (با درجه سرهنگي/كلنل) باشد كه در پايگاههاي آمريكا در كشورهاي آفريقايي فعاليت دارد. براي اطلاعات بيشتر ر ك:

http://www.defense.gov/photoessays/photoessayss.aspx?id=1664

http://news4themasses.wordpress.com/2013/02/02/africa/

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:1316!model&40 -LayoutId:40 LayoutNameالگوی متنی-40