در این سایت مطالبی که توسط گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت ترجمه و تحلیل گردیده جهت استفاده پژوهشگران و علاقمندان قرار داده می شود. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع، بلامانع است.
 

موضوعات

4 تابلو راهنما date setters Furnish
islamophobia yourislamicfuture احدادیث اسلامی
احکام اسلامی احمدی نژاد اسرائیل
اسلام اسلام ردای ضدمسیح اسلام هراسی
امام حسین ع امام دوازدهم امام علی ع
امام مهدی ع انتخابات آمریکا انتخابات ریاست جمهوری
اوانجلیستها اهل سنت ایران
ایرانیان آخرالزمان آخرالزمان،
آرماگدون آمار آمریکا
بازگشت مسیح برنامه راز برنامه هسته ای
بمب گذاری بوستون بن لادن پایان تاریخ
پایان جهان پروتستان پیشگوییها
پیشگوییهای کتاب مقدس ترامپ تطبیق گرایی
تعیین کنندگان تاریخ تقدیر گرایان توقیت
تیموتی فرنیش جان هاگی جک اسمیت
جوئل روزنبرگ جوئل ریچاردسون جیمز استون
جیمز پارکر حزب الله حوادث یمن
خاورمیانه خسوف دابق
داعش داعش ایران اسرائیل داعش، عراق
دوران محنت دیوید جرمایا دیوید ریگان
دیوید کوک رابرت اسپنسر رالف استایس
رشد جمعیت روحانی روز مهدی
رون کانترل زمینه سازان سربریدن
سلاح اتمی سوریه سید حسن نصرالله
شاهدان آخرالزمان شعله های جنگ شمارش معکوس برای آرماگدون
شیعه صوفیه صهیونیسم مسیحی
ضدمسیح ضدمسیح اسلامی ظهور مسیح ع
عباس امانت عدنان اکتار علائم آخرالزمان
عیسی مسیح ع غرب غرقد
فیلم تبلیغاتی قرآن کتاب مقدس
کریس میشل کسوف گردن زدن
گلن بک گیلی لیندز مارک داویدسون
مارک هیچکاک مارکو روبیو محمدعلی امیرمعزی
مستشرقین مسلمانان مسیحیت
معرفی اشخاص معرفی سایت معرفی کتاب
ملک عبدالله موسسه پیو مهدی پژوهی در غرب
مهدی خلجی مهدی خوانده ها مهدی ستیزی غرب
مهدی ع مهدی گرایی مهدی منجی ربوده شده
میرباقری میشل باکمن نیمه شعبان
ولید شعیبات وهابیت همایش بوستون
هواپیمای مالزی یهود
صفحه اصلی »موضوعات»مقاله ها
dehghani1 1395/09/20
2216 0
0.0 (0)

معرفی کتاب: مردم می پرسند... آیا این پایان کار است؟

«هیچگاه سابقه نداشته که تیتر رسانه ها اینچنین نامطلوب باشد، فرهنگها اینگونه فرو ریخته و فساد اخلاقی در سراسر جهان بگسترد. چه اتفاقی بر روی زمین در حال وقوع است؟ بعد از هریک از این اتفاقات ناگوار، بسیاری این سوال را بر زبان می آورند: آیا وضع جهان همین گونه باقی خواهد ماند؟ و جایگاه خدا در همه این اتفاقات کجاست؟»  اینها همه بخشی از توصیف کتاب «آیا این پایان کار است؟» نوشته دکتر دیوید جرمایاست. کتابی که با وجود گذشت تنها دو ماه از انتشار، به فروش خیره کننده ای دست یافته است...

...

 

 

دکتر دیوید پاول جرمایا (David Paul Jeremiah) نویسنده، استاد دانشگاه و یکی از فعالترین کشیشان اوانجلیستی آمریکاست.[1] این کشیش 75 ساله کالیفرنیایی و صاحب برنامه تلویزیونی “نقطه عطف” (Turning Point)، کتب بسیار متعددی در زمینه باورهای مسیحیت اوانجلیستی نگاشته که تنها در یکی از سایتها به 35 عدد از آنها اشاره شده است![2] جالب آنست که موضوع بسیاری از کتب او پیشگوییهای آخرالزمانی است. از جمله آخرین کتب او در این رابطه کتاب « آیا این پایان کار است؟: علائم مشیت الهی در دنیای مضطرب امروز» (Is This the End?: Signs of God's Providence in a Disturbing New World)[3] می باشد. این کتاب 240 صفحه ای که در 4 اکتبر 2016 (13 مهر 1395) منتشر شده است، در فاصله کوتاهی رکورد فروش را شکست و رتبه اول فروش را در سایتهای اینترنتی همچون آمازون به دست آورد.[4]

همانگونه که مشاهده می شود در بخش مربوط به «آخرت‌شناسی مسیحی» در سایت آمازون (در تاریخ 4/12/2016)[5] نسخه های مختلف کتاب «آیا این پایان کار است؟» رتبه اول، ششم و هشتم را از آن خود کرده است!

در این کتاب به موضوعات مختلفی همچون تروریسم، داعش و اسلام افراطی، روسیه جدید، خونریزی ها در مرزهای آمریکا، جوامع متلاشی از یکدیگر و ... پرداخته شده و همچون بسیاری دیگر از همگِنان خود، این موارد را نشانه ای از «آمدن مسیح» معرفی نموده است.

نکته قابل توجه در این کتاب، پرداختن به باور مسلمانان در زمینه آخرالزمان و منجی مورد انتظار اسلام (مهدی) است. به عنوان مثال به بخشی از کتاب در این مورد توجه فرمایید: (متن مختصر شده است)

مسیح به ما وعده داده که بازخواهد گشت (متی 6:10) و حکومت هزارساله و عادلانه خود را بر روی زمین برقرار خواهد نمود. با کمال تعجب اسلام نیز در نگاه آخرالزمانی خود الگوی مشابهی را عرضه نموده است: بازگشت مهدی یا منجی خویش و برقراری خلافت جهانی توسط او براساس قانون شریعت. به نظر می رسد این دو نگاه با یکدیگر هم راستاست ولی در واقع چنین نیست... هدف نهایی اسلام اساسا از مسیحیت متفاوت است. هدف اسلام ایجاد یک خلافت الله سالارانه توسط امام دوازدهم (دوازدهمین جانشین محمد) است.

نویسنده در ادامه به داعش و ایران به عنوان دو گروه و کشور اسلامی که به این عقیده پایبند و در جهت تحقق آن حرکت می کنند، می پردازد:

هدف داعش از ایجاد جنگ و خونریزی، فراهم کردن شرایط ظهور مهدی و استقرار خلافت او در جهان است.... ایران نیز نمونه کامل یک حکومت الله سالارانه است و  عناصر حکومتی خود را بر این مبنا شکل داده است.

وی در این کتاب، به جایگاه باور به ظهور امام مهدی ع در میان همه مسلمانان پرداخته و تفاوتها و شباهتهای میاه نگاه سنی و شیعی در این زمینه را گوشزد می کند و چنین می نویسد:

تقویم فرجام‌خواهانه اسلامی دقیق نیست اما همه مسلمانان در زمینه وقوع رویدادهای زیر در آخرالزمان اتفاق نظر  دارند:

  1. جنگ نهایی آخرالزمانی بین سپاه اسلام و ارتش کفار در دابق سوریه که طبق آن کفار شکست خواهند خورد.
  2. ظهور یک مسیحای دروغین در آخرالزمان و شکست او
  3. بازگشت مسیح (یا عیسای اسلامی که پیامبری مسلمان است و به صلیب کشیده نشده) برای شکست مسیحای دروغین. این رویداد مصادف با ظهور امام دوازدهم –مهدی- خواهد بود.
  4. قضاوت و داوری نهایی بین مردم با توجه به معیارهای اسلامی
  5. استقرار نظام خلافت در سطح کل جهان

از آنجا که نبرد نهایی بین اسلام و جهان (!) باعث می شود تا مهدی {زودتر} ظهور کند، همه گروه های مسلمان شبه نظامی، ایجاد خشونت و کشمکش در این روزگار را به عنوان راهی برای فرارسیدن آن روز متصور هستند. حتی سربازان داعشی حضور در این نبرد را گزینه ای برد-برد می بینند چراکه در صورت کشته شدن مستقیم به بهشت می روند و در صورت پیروزی نیز باعث آماده سازی شرایط ظهور مهدی می شوند.

دیوید جرمایا در کنار دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب آمریکا در 2016

نکته ها:

در زمینه مطالب مندرج در کتاب فوق الذکر، مطالب زیر قابل توجه و تأمل است:

نگاهی به فعالیتهای نوشتاری و سخنرانیهای متعدد و پرشمار نویسندگان و کشیشان اوانجلیستی همچون دیوید جرمایا، مارک هیچکاک، جان هاگی و ... نشان می دهد تلاش این طیف فکری سیاسی/مذهبی در آمریکا و کشورهای غربی در سالیان اخیر از تب و تاب نیفتاده و با خط سیری مشخص همچنان به پیش می رود. جالب آنست که این افراد در این مسیر بسیار پرکار بوده و علی رغم حضور مستمر در برنامه های تلویزیونی و رسانه ای، در بُعد نوشتن کتاب نیز فعالند. (هیچکاک با بیش از 37 کتاب، جرمایا با 35 کتاب و هاگی با بیش از 20 کتاب) این کتابها اگرچه ظاهری مذهبی دارند، ولی همگی با مشی سیاسی خاصی همراهند که دفاع بی قید و شرط از اسرائیل، دشمنی صریح با اسلام، فعالیت تخریبی شدید علیه ایران و اخیرا روسیه و ... از جمله مشترکات بسیاری از این نوشتارهاست. متاسفانه برخی از این کتب در جامعه غربی به ویژه آمریکا از مخاطب بسیار بالایی برخوردار می شوند و تیراژهایی حتی تا 50 میلیونی از آنها به فروش رفته است!

متاسفانه باید اعتراف نمود به دلیل کمبود منابع مکتوب و تولیدات رسانه ای در زمینه مباحث آخرالزمانی در اسلام از سویی و تحریم رسانه های اصیل اسلامی در غرب از سوی دیگر، میدان برای تبلیغ غلط و جهت دار –ناشی از جهل یا تعمد- از آموزه های اسلامی برای نویسندگان و گویندگان غربی فراهم آورده است. چنانچه در بخشی از کتاب فوق الذکر مشاهده گردید مطالبی در مورد نگاه آخرالزمانی اسلام توسط نویسنده بیان شده که جای تامل و تعجب دارد. به عنوان مثال هم سو بودن نگاه آخرالزمانی داعش و ایران، اعتقاد همه مسلمانان به نبرد آخرالزمانی در منطقه دابق سوریه (که تنها داعش آنرا تبلیغ می نماید)، امام دوازدهم دانستن مهدی علیه السلام (که تنها باورداشت شیعه و عده کمی از اهل سنت می باشد) و تمرکز بیش از حد به دجال و نقش او در نگاه آخرالزمانی اسلام از جمله مواردی است که یا نشان از کم اطلاعی نویسنده دارد و یا تعمدا و با هدف خاصی این تمایزات مخفی شده است.

علی رغم اینکه غالب کتابهای آخرالزمانی انتشار یافته در سالیان اخیر در آمریکا، به اسلام به عنوان خطر اصلی و دشمن آخرالزمانی نگریسته و این خط فکری را تبلیغ می نمایند، متاسفانه پاسخ درخور و شایسته ای از جانب صاحب نظران و دغدغه مندان اسلامی به این موضوع داده نشده است. شاید نگاشتن چند کتاب دقیق و حساب شده از جانب تعدادی از نویسندگان شناخته شده مسلمان در این رابطه بتواند بارقه امیدی در فضای غبارآلود و ساختگی علیه اسلام در غرب ایجاد نماید.

تحقیق و پژوهش: زهیر دهقانی آرانی

 

[1] - www.davidjeremiah.org

[2] - https://en.wikipedia.org/wiki/David_Jeremiah

[3] - https://www.amazon.com/This-End-Signs-Providence-Disturbing/dp/0718079868

[4] - لازم به ذکر است بخشی از موفقیت این کتاب را باید مدیون سایت تبلیغی آن (http://isthistheend.com) دانست.

[5] - https://www.amazon.com/gp/bestsellers/books/172812/ref=pd_zg_hrsr_b_3_4_last

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:2762!model&40 -LayoutId:40 LayoutNameالگوی متنی-40