در این سایت مطالبی که توسط گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت ترجمه و تحلیل گردیده جهت استفاده پژوهشگران و علاقمندان قرار داده می شود. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع، بلامانع است.
 

موضوعات

4 تابلو راهنما date setters Furnish
islamophobia yourislamicfuture احدادیث اسلامی
احکام اسلامی احمدی نژاد اسرائیل
اسلام اسلام ردای ضدمسیح اسلام هراسی
امام حسین ع امام دوازدهم امام علی ع
امام مهدی ع انتخابات آمریکا انتخابات ریاست جمهوری
اوانجلیست ها اوانجلیستها اهل سنت
ایران ایرانیان آخرالزمان
آخرالزمان، آرماگدون آمار
آمریکا بازگشت مسیح برنامه راز
برنامه هسته ای بمب گذاری بوستون بن لادن
بنیادهای صهیونیست مسیحی پایان تاریخ پایان جهان
پیشگوییها پیشگوییهای کتاب مقدس ترامپ
تطبیق گرایی تعیین کنندگان تاریخ تقدیر گرایان
توقیت تیموتی فرنیش جان هاگی
جک اسمیت جوئل روزنبرگ جوئل ریچاردسون
جیمز استون جیمز پارکر حزب الله
حوادث یمن خاورمیانه خسوف
دابق داعش داعش ایران اسرائیل
داعش، عراق دوران محنت دیوید جرمایا
دیوید ریگان دیوید کوک رابرت اسپنسر
رالف استایس رشد جمعیت روحانی
روز مهدی رون کانترل زمینه سازان
سربریدن سلاح اتمی سوریه
سید حسن نصرالله شاهدان آخرالزمان شعله های جنگ
شمارش معکوس برای آرماگدون شیعه صوفیه
صهیونیست صهیونیسم مسیحی ضدمسیح
ضدمسیح اسلامی ظهور مسیح ع عباس امانت
عدنان اکتار علائم آخرالزمان عیسی مسیح ع
غرب غرقد فلسطین
فیلم تبلیغاتی قرآن کتاب مقدس
کریس میشل کسوف گردن زدن
گلن بک گیلی لیندز مارک داویدسون
مارک هیچکاک محمدعلی امیرمعزی مستشرقین
مسلمانان مسیحیت معرفی اشخاص
معرفی سایت معرفی کتاب ملک عبدالله
موسسه پیو مهدی پژوهی در غرب مهدی خلجی
مهدی خوانده ها مهدی ستیزی غرب مهدی ع
مهدی گرایی مهدی منجی ربوده شده میرباقری
میشل باکمن نیمه شعبان ولید شعیبات
وهابیت هالیوود همایش بوستون
هواپیمای مالزی یهود
صفحه اصلی »موضوعات»مقاله ها
admin2 1392/01/15
4841 0
0.0 (0)

مصاحبه با جوئل روزنبرگ نویسنده کتاب امام دوازدهم

جوئل روزنبرگ نویسنده ی رمان "امام دوازدهم" است. پرفروشترین نویسنده ی کتابهای جنایی سیاسی نیویورک تایمز یک نظریه پرداز رسانه نیز هست، که قبل تر با شخصیت هایی چون راش لیمباف (Rush Limbaugh) و نخست وزیر اسراییلی بنیامین نتانیاهو (Benjamin Netanyahu) کار کرده است. روزنبرگ اخیرا حاضر شده است تا به 10 سوال درمورد رمانش و دیگر موضوعات جالب توجه پاسخ دهد.

...

دیلی کالر:
1.چرا شما تصمیم به نوشتن این کتاب گرفتید؟
ما بسیار به آخرالزمان نزدیک هستیم، اما جهان به خواب رفته است. رهبر معظم ایران علی خامنه ای ادعا کرده است که در ماه جولای، با مسیح شیعه ها- که به امام دوازدهم معروف است - ملاقات کرده است. تعداد اندکی از این واقعه مطلعند، و تعداد کمتری هم از مفهوم این اتفاق آگاهند. رییس جمهور ایران، محمود احمدی نژاد میگوید: هدف دولت او این است که ظهور امام دوازدهم بر روی زمین را تسریع بخشد. موضوع بسیار خطرناک در مورد این دو مرد اینست که طبق نظریه ی آخرالزمانی شیعه، آنها عقیده دارند که ماموریت الهی آنها اینست که تمدن مسسیحی-یهودی را از بین ببرند تا ظهور مسیح خود را بر روی زمین جلوتر بیندازند. با در نظر گرفتن فعالیتهای بسیار سریع آنها برای ساخت تسلیحات هسته ای،  این خیلی مورد خطرناکی خواهد بود. مشکل اینجاست که بیشتر رهبران جهان نسبت به سیاست خارجی آخرالزمانی ایران بی توجهند. بیشتر آمریکاییها هم از این موضوع بی اطلاعند. ما با یک هیتلر فارسی زبان که درحال برخاستن است مواجهیم و جهان هیچ عمل قاطعی در جهت متوقف ساختن او انجام نمیدهد.
هم اکنون، من یک مشاور سیاسی شکست خورده هستم. اما گاهی برای درگیر کردن ذهن و تصور انسانها ، راه فریب وخیال بهتر از غیرآن جواب میدهد. به عنوان نمونه حزب محافظه کار در بریتانیا – مخصوصا جنجال طلبهای سیاسی- خیلی کم در طول سالیان دراز اقدام به نوشتن قصه و خیال برای بالا بردن سواد، امید و اشتیاق مردم در مورد موضوعات اساسی کرده اند، اما ما باید این کار را انجام دهیم. من میخواهم مردم را به یک سفر بسیار هیجان انگیز به درون یکی از تاریک ترین رژیم ها یعنی رژیم ایران ببرم. می خواهم مردم را به اتاقی ببرم که در آن رهبران ایرانی، استراتژی تسلیحات هسته ای خود را پایه ریزی کردند، جایی که برای نابودی اسراییل و آمریکا که ایرانیها به آنها "شیطان کوچک "و" شیطان بزرگ"  می گویند نقشه ها کشیده اند. شاید این رمان " امام دوازدهم" نقش کوچکی در جهت  بیداری یک ملت و یک جهان که به خواب رفته بازی کند.
2. لطفا امام دوازدهم یا مهدی را برای کسانی که ممکن است او را نشناسند معرفی کنید.
امام دوازدهم یک فرد واقعی با تمام خصوصیات انسانی بود که در طول قرن 9 میلادی می زیسته. همانند سایر یازده رهبر شیعه ای که قبل ازاو بودند، او نیز یک مرد عرب بود، که نسل مستقیم پایه گذار اسلام بود، درنتیجه افراد براین باور بودند که به طور الهی برگزیده شده است تا آخرین راهنما و رهبر معنوی مردم مسلمان باشد. نام او م ح م د بن الحسن بن علی بود. عمده ی شیعیان بر این باورند که او در سامرای عراق در 868 میلادی متولد شده است، اما جزییات کمی از زندگی کوتاهش قابل اطمینان و دور از تحریف مانده است.
به طور مثال سنی ها براین باورند که او دیرتر به دنیا آمده است. بنابر عقیده ی برخی، علی* قبل از بالغ شدنش، زمانیکه میتوانست مسلمانان را رهبری کند و مشاور آنها باشد، از چشم جامعه ی انسانی غایب شد. برخی میگویند او 4 سالش بوده، درحالیکه بعضی دیگر میگویند 5یا6 سالش بوده است. برخی عقیده دارند او به درون چاه افتاد و بدنش هیچگاه پیدا نشد. برخی دیگر میگویند مادر مهدی او را درون چاه قرار داد تا مانع پیدا، دستگیر و کشته شدنش توسط حاکمان ظالم آن زمان شود – علی  کوچک بعد ها به طور معجزه آسایی ناپدید شد. مفهوم "امام غایب" هم از اینجا گرفته شده است، و شیعیان بر این باورند که علی نمرده است و فقط از جلوی چشم انسان ها ناپدید شده است. شیعه ها این را به غیب نسبت میدهند که تا آخرالزمان به طول می انجامد، زمانیکه الله دوباره او را به مردم بشناساند.

رمان امام دوازدهم


3. مفهوم کلی رمان شما چیست و به چه دلیل خواندن آن را به ما پیشنهاد میکنید؟
"امام دوازدهم" اولین رمان از سری رمان هاییست که من درحال نوشتنن درمورد 3 سیاستمدار وحشت آفرین هستم. این رمان زندگی خانواده ی شیرازی را دنبال میکند که در طول انقلاب اسلامی  در 1979 از ایران فرار می کنند. آنها با دریافت ویزا از کشور آمریکا به آنجا میروند و 3 پسر خود را بزرگ میکنند. یکی از پسرها به شدت تحت تاثیر حمله تروریستی یازده سپتامبر در آمریکا قرار میگیرد. او به طرز تلافی جویانه ای به سازمان سیا میپیوندد، تا اسامه بن لادن را به قتل برساند و سر او را درون جعبه ای به خانه بیاورد. اما درست درزمانی که آماده ی فعالیت میشود، سازمان سیا او را نه به افغانستان و نه به پاکستان، بلکه او را به ایران میفرستد.  ماموریت او اینست که سایت های هسته ای  ناشناخته ی قبلی در ایران را شناسایی کند و به سیا کمک کند تا آنها را تخریب کرده و به ایران اجازه ی دسترسی به بمب را ندهد. و اسراییلی ها را از تک دفاع بازدارد. بالاخره او به ایران میرود، اما کم کم اتفاقات شروع به پیچیدگی عجیب و غیرمعمولی میکنند. شیرازی کم کم شایعات عجیبی از یک مسیح اسلامی می شنود که به تازگی روی زمین آمده و دارد خودش را معرفی میکند. به علاوه او میفهمد که چگونه امام دوازدهم فکر و ذهن رژیم ایران را برای جنگ علیه اسراییل و سپس آمریکا مشغول کرده است.
4. آیا این درست است که قبل تر رییس جمهورفعلی ایران که به عنوان شهردار تهران بود، بلواری را برای انتظار بازگشت مهدی ساخته است؟
  احمدی ن‍ژاد برای سمت شهرداری خود، برنامه ریزی کرده بود و قول داده بود که راهی را برای بازگشت امام دوازدهم آماده کند، اما بیشتر کارهای مهم او بعد از به قدرت رسیدنش به عنوان رییس جمهور در تابستان 2005 تحقق یافت. او میلیونها خرج کرده است تا راههایی بسازد که به مسجد جمکران میرسند، بنابر گزارشی  امام دوازدهم بر یک مزرعه دار ظاهر شده و به او گفته که مسجدی بسازد -مسجد جمکران- و به طور غیرمستقیم به او گفته که ممکن است روزی به چاهی در حیاط مسجد بازگردد. همه ی شیعیان به بازگشت مسیح به آنجا اعتقاد ندارند اما احمدی نژاد دارد. در نتیجه میلیونها شیعه مناجاتهایی مینویسند و آنها را به درون چاه می اندازند و امیدوارند که شنیده شوند و جواب بگیرند.
5. آیا ممکن است مسیحیان از آمدن مهدی که گفته می شود عیسی را در بازگشتش همراه خود می آورد، استقبال کنند؟
امام دوازدهم اگر هم بیاید مسیحای دروغین خواهد بود. پیروان حقیقی عیسی هرگز از عاملان فریب استقبال نخواهند کرد. سه مرتبه در انجیل متی باب 24 گفته شده که ما باید در انتظار مسیح های دروغین بسیاری باشیم که در روزهای پایانی تاریخ می آیند و بسیاری را فریب می دهند. شیعیان دوازده امامی معتقدند عیسی در آخرالزمان دوباره بازخواهد گشت ولی آنها معتقدند عیسی منجی، مسیحا و خداوند جهان نیست. آنها عیسی را یکی از نمایندگان امام دوازدهم می دانند که همه یهودیان و مسیحیان را مجبور می کند که به مذهب اسلامی شیعه تغییر دین دهند یا آنگه نابود شوند. چیزی بیشتر از این دور از حقیقت نیست.
6. بیایید جدی تر بررسی کنیم: آیا به نظر شما رژیم کنونی ایران یک خرابکار است و اگر قادر به ساخت سلاح هسته ای بود، آن را علیه آمریکا و یا اسراییل استفاده میکرد؟
بر پایه ی نظریه آخرالزمانی رژیم کنونی ایران، و عقیده ی عمومیت یافته ی آنها مبنی بر تخریب کامل آمریکا و اسراییل ( که در سال گذشته در کتاب " درون انقلاب" خود گفته ام )، من هیچ شکی ندارم که اگر تهران به سلاحهای هسته ای دست یابد آن را علیه تمدن مسیحی – یهودی استفاده خواهد کرد. آنها ممکن است از این سلاح به طور مستقیم استفاده کنند و یا آنرا به گروهک های تروریستی مثل حزب الله، القاعده، حماس و یا دیگر گروهکها بسپارند تا علیه هدفهای آمریکایی و اسراییلی استفاده کنند. از آن بدتر اینست که شما چگونه میتوانید با کسی که کشتن شما را برای بازگرداندن مسیح خود یک امر الهی میداند، صحبت کنید و او را از عمل خود منصرف کنید!
7. پیشنهاد شما برای جلوگیری از رشد سریع فناوری هسته ای ایران چیست؟ آیا تحریم پاسخگو است؟ یا عملیات های محرمانه؟  ویا آیا شما فکرمیکنید که جنگ نظامی لازم خواهد بود؟
تحریم همگانی به صورت قرنطینه و محصور کردن ایران، میتواند این کشور را از نظر اقتصادی به زانو درآورد. اما ممکن است فقط تحریم کافی نباشد. چه میشد اگر تمام رهبران جدید بیدار میشدند؟ عملیاتهای محرمانه، مانند ربودن دانشمندان هسته ای ایران؛ مجبور کردن دیگران به استعفا؛ و ویروس کامپیوتری که هم اکنون درحال حمله به صنایع کامپیوتری ایران است تاثیرات زیادی دارند. اما ما به سرعت درحال ازدست دادن زمان هستیم. من برای صلح اورشلیم دعا میکنم. و سعی میکنم مسیحیان معتقد زیادی را متقاعد کنم تا برای صلح دعا کنند. اما نه صلح به هر قیمتی! یک رژیم آخرالزمانی در تهران با سلاح های هسته ای بدترین سناریو است.
8. آیا به نظر شما دولت اوباما گروه نظامی خود را برای جنگ علیه تجهیزات هسته ای ایران خواهد فرستاد؟
دولت اوباما به شدت با حمله نظامی به ایران برای جلوگیری از بمب مخالف است و همه مردم ایران هم این را میدانند. بعد از همه اینها رییس جمهور سعی در خروج هرچه سریعتر نیروهای نظامی از عراق و افغانستان دارد. اما برخلاف خواست رییس جمهور، آمریکاییها به سرعت درحال افزایشند، و این به راستی مایه ی نگرانیست. او جدیت تهدید اسلام رادیکال را درک نمیکند، و درحال تضعیف ما و کشورهای هم پیمان ما در مقابل حمله های خطرناک است. ناتو(NATO) همراهی نمیکند، ای یو(EU) همکاری نمیکند، یو ان(UN) همکاری نمیکند. پس چه کسی همراهی خواهد کرد؟
همه ی نگاهها به سوی نخست وزیر اسراییلی بنجامین نتانیاهو جلب شده. من به شما به عنوان یک حقیقت میگویم که نتانیاهو طالب جنگ نیست، او آن را جستجو نمیکند. او عملیات محرمانه و حتی جنگ دیپلماسی علیه ایران را پشتیبانی میکند – اما جنگ را نه. او درمورد تمام گزینه های جنگ علنی صحبتهای زیادی داشته است. اما من میتوانم این را به عنوان یک حقیقت به شما بگویم که نتانیاهو پشتیبانی از هلوکاست دوم را قبول نخواهد کرد. من فکر میکنم اگر جهان در سالهای 2010 و 2011به طور قطعی حرکتی نکند، در آینده نزدیک شاهد یک جنگ عظیم در منطقه خواهیم بود. این مثل یک کابوس خواهد بود، تمام منطقه به زیر آتش خواهد رفت. ممکن است قیمت نفت به شدت افزایش یابد، هم چنین ضد یهود در کل جهان بیشتر خواهد شد. اما در صورتیکه جهان هیچ کاری برای متوقف ساختن خامنه ای و احمدی نژاد در قرن 21 انجام ندهد -همانطور که هیچ کاری برای توقف هیتلر انجام نداد- نتنیاهو چه راه حلی پیدا خواهد کرد؟
9. راش لیمباف مقدمه ای بر کتاب شما نوشته، نسبت به او چه احساسی دارید؟ این یک دستاورد بزرگ است. آیا شما گفتگویی درمورد آخرین رمان خود با او داشتید؟
راش دوست من است. همانطور که میدانید، من در دهه ی 90 به مدت 2 سال برای او کارکردم. او در طول سالها بسیاری از کتابهای مرا حمایت کرده و درمورد آنها با من مصاحبه کرده است. من تا به حال درمورد این موضوع گفتگویی نداشته ام، اما برای این پشتیبانی بسیار ممنونم. من لیاقت آن را ندارم اما بسیار متشکرم.

10. آیا شما طرح دیگری برای نوشتن کتاب یا رمان دارید؟ اگر چنین است درباره چیست؟
من پیش بینی کرده ام که این رمان اولین رمان از سری رمانهای سه گانه هیجان انگیز من باشد که یکی پس از دیگری نوشته می شود.
لینک مطلب:
http://flashtrafficblog.wordpress.com/2010/10/21/qa-10-questions-on-the-twelfth-imam-and-shia-islamic-end-times-theology/
>> زحمت ترجمه این مقاله بر عهده خانم علیپور همکار گروه غرب و مهدویت بوده است.

مصاحبه با جوئل روزنبرگ نویسنده کتاب امام دوازدهم
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:1202!model&40 -LayoutId:40 LayoutNameالگوی متنی-40