در این سایت و یا وبلاگ مطالبی که توسط گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت ترجمه و تحلیل گردیده جهت استفاده پژوهشگران و علاقمندان قرار داده می شود. ??? ?????? ? ?????? ?? ?????? ?? ???????? westandmahdism@chmail.ir ?????? ?????? ??????.
 

موضوعات

4 تابلو راهنما date setters islamophobia
yourislamicfuture احدادیث اسلامی احکام اسلامی
احمدی نژاد اسرائیل اسلام
اسلام ردای ضدمسیح اسلام هراسی امام حسین ع
امام دوازدهم امام علی ع امام مهدی ع
انتخابات آمریکا انتخابات ریاست جمهوری اوانجلیستها
اهل سنت ایران ایرانیان
آخرالزمان آخرالزمان، آرماگدون
آمار آمریکا بازگشت مسیح
برنامه راز برنامه هسته ای بمب گذاری بوستون
بن لادن پایان تاریخ پایان جهان
پروتستان پیشگوییها پیشگوییهای کتاب مقدس
ترامپ تطبیق گرایی تعیین کنندگان تاریخ
تقدیر گرایان توقیت تیموتی فرنیش
جان هاگی جک اسمیت جوئل روزنبرگ
جوئل ریچاردسون جیمز استون جیمز پارکر
حزب الله حوادث یمن خاورمیانه
خسوف دابق داعش
داعش ایران اسرائیل داعش، عراق دوران محنت
دیوید جرمایا دیوید ریگان دیوید کوک
رابرت اسپنسر رالف استایس رشد جمعیت
روحانی روز مهدی رون کانترل
زمینه سازان سربریدن سوریه
سید حسن نصرالله شاهدان آخرالزمان شعله های جنگ
شمارش معکوس برای آرماگدون شیعه صوفیه
صهیونیسم مسیحی ضدمسیح ضدمسیح اسلامی
ظهور مسیح ع عباس امانت عدنان اکتار
علائم آخرالزمان عیسی مسیح ع غرب
غرقد فیلم تبلیغاتی قرآن
کتاب مقدس کریس میشل کسوف
گردن زدن گلن بک گیلی لیندز
مارک داویدسون مارک هیچکاک مارکو روبیو
محمدعلی امیرمعزی مستشرقین مسلمانان
مسیحیت معرفی اشخاص معرفی سایت
معرفی کتاب ملک عبدالله موسسه پیو
مهدی پژوهی در غرب مهدی خلجی مهدی خوانده ها
مهدی ستیزی غرب مهدی ع مهدی گرایی
مهدی منجی ربوده شده میشل باکمن نیمه شعبان
ولید شعیبات وهابیت همایش بوستون
هواپیمای مالزی یهود
صفحه اصلی »موضوعات»مقاله ها
dehghani1 1395/02/20
2750 2
0.0 (0)

دو کتاب با یک نام و یک موضوع: داعش، ایران و اسرائیل!

آیا برای شما عجیب نیست اگر ببینید به فاصله سه ماه در سال جاری میلادی (2016) دو نویسنده مطرح اوانجلیستی (کریس میشل و مارک هیچکاک) دو کتاب با یک نام و یک ایده منتشر کنند! ظاهراً ارتباط سه کلیدواژه ایران، داعش و اسرائیل، آنقدر برای این دو نویسنده جذاب و مهم بوده که ایشان را بر آن داشته تا فضای بین المللی مهیا و فراهم است، از این آب گل آلود برای طرح ادعاهای خود بهره ببرند.

...

«اسرائیل» کلیدواژه ای مقدس برای جریان صهیونیسم مسیحی است چراکه از دید رهبران فکری این جریان، تشکیل کشور مستقل یهودی یکی از نشانه های نزدیکی بازگشت عیسی مسیح و حوادث پیرامونی آن است. بهره برداری تبلیغاتی این جریان از رژیم نامشروع اسرائیل در 68 سال اخیر نه تنها منجر به پررنگ شدن نقش و جایگاه مذهبی و سیاسی آن در جامعه آمریکا شده[1] بلکه تجارتی پرسود برای رهبران، سخنرانان و نویسندگان این طیف فکری نیز در پی داشته است. بی سبب نیست که این افراد هر از چندی با طرح موضوعی جدید و ارتباط دهی آن با حوادث آخرالزمان، تنور خویش را گرم نگه می دارند و بی توجه به پیشگوییهای پیشین که رنگ واقعیت به خود نگرفت، ایده ای نوین برای مخاطبان خویش عرضه می کنند.
گروه تروریستی «داعش» که پس از چندسال عرض اندام در خاورمیانه، اکنون به تهدیدی بین المللی به ویژه در کشورهای غربی تبدیل شده، خوراک خوبی برای گویندگان و نویسندگان غربی فراهم آورده است. حال اگر بتوان این عنوان را با «اسرائیل» –کشور آرمانی صهیونیسم- و «ایران» –به عنوان تهدیدی چند دهه ای علیه اسرائیل و جریان استکباری- ترکیب کرد و به حوادث آخرالزمانی کتاب مقدس مرتبط ساخت، می توان خوراک تبلیغاتی مناسب و البته جذاب برای مخاطب غربی فراهم آورد. مارک هیچکاک[2] –نویسنده و صاحب نظر بسیار پرکار آمریکایی- و کریس میشل[3] -نویسنده غربی و خبرنگار معروف شبکه «سی بی ان» در اسرائیل- هر دو در این مسیر گام برداشته و کتابهایی با نام مشابه در این موضوع منتشر ساخته اند. جالب آنست که بر جلد هر دو کتاب عنوان «ایران، داعش و اسرائیل» خودنمایی می کند و جالبتر آنکه دو کتاب در فاصله سه ماهه از یکدیگر انتشار یافته اند.

مارک هیچکاک و کریس میشل

1:

کریس میشل کتاب خود را با عنوان «داعش، ایران و اسرائیل: آنچه شما باید در مورد بحران کنونی و جنگ آینده در خاورمیانه بدانید» (ISIS, Iran and Israel: What You Need to Know about the Current Mideast Crisis and the Coming Mideast War) در 16 فوریه 2016 (28 بهمن 1394) منتشر ساخته است. در بخشی از معرفی این کتاب چنین می خوانیم:

«بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل هشدار می دهد ایران با توسعه سلاح های هسته ای، نه تنها در صدد نابودکردن اسرائیل است بلکه به نابودی کامل غرب می اندیشد... در طرف دیگر بنابر گزارش یک خبرنگار آلمانی، داعش در حال برنامه ریزی برای سونامی هسته ای گسترده ای است تا نسخه آخرالزمانی اسلام را بر آن مبنا محقق سازد. زنگ خطر هسته ای عظیمی در سراسر این منطقه به صدا در آمده است... این کتاب شبکه ای گسترده از تحولات عظیم و گیج کننده جاری در خاورمیانه را پیش چشم شما به نمایش می گذارد. حوادثی همچون توافق هسته ای 6 کشور با ایران، قدرت داعش در سوریه و عراق و نسل کشی عظیم مسیحیان توسط این گروه، حضور روسیه در سوریه و تداعی جنگهای یاجوج و ماجوج در کتاب حزقیال. این کتاب هرآنچه شما باید در مورد بحران و جنگ آینده خاورمیانه بدانید فراهم می سازد. »[4]

کتاب کریس میشل

کریس میشل به مدد سابقه ژورنالیستی گذشته خود، قلم خوبی دارد و به سبب حضور وی در خاورمیانه (اسرائیل) و گزارشات عینی از حوادث آن، کتاب 224 صفحه ای وی خوانندگان بسیاری یافته است.

2:

عنوان کامل کتاب هیچکاک «ایران، داعش و اسرائیل: ... و آخرالزمان» (ISIS, Iran, Israel: And the End of Days) نام دارد و در اول ماه می 2016 (12 اردیبهشت 1395) به بازار نشر آمده است. مارک هیچکاک نظریه پرداز، نویسنده و سخنران بسیار معروف در جامعه آمریکاست که به سبب تفسیرهای خاصی که از کتاب مقدس دارد، مورد توجه جریان صهیونیسم مسیحی و رسانه های وابسته به آن همچون فاکس نیوز و سی بی ان نیوز می باشد. وی در این زمینه بسیار پرکار است و بیش از 20 کتاب[5] و دهها سخنرانی در موضوعات مرتبط با پیشگوییهای کتاب مقدس و ارتباط با وقایع دوران معاصر داشته است.[6]

کتاب مارک هیچکاک (به نوار الله اکبر در بالای کتاب بنگرید!)

کتاب اخیر مارک هیچکاک در حقیقت بازسازی کتاب «ایران و اسرائیل، جنگها و شایعات جنگ»[7] است که وی در سال 2013 نگاشته بود. در آن سالها هنوز داعش قدرت نمایی وسیعی صورت نداده بود و طبعا مفسران کتاب مقدس هنوز به امکان تطبیق داعش بر عبارات کتاب مقدس واقف نبودند! اما حالا که غرب به طور خاص از خطر بین المللی داعش هراسان بوده و از طرفی بحث هسته ای ایران با توافق صورت گرفته رنگ جدیدی به خود گرفته، وقت خوبی است که مطالب گذشته بازنویسی شده و احتمالات جدید در این زمینه مطرح شود. معرفی کتاب « داعش، ایران و اسرائیل» اثر هیچکاک نکاتی قابل تامل دارد:

«ایران بارها قصد خود برای نابودی اسرائیل را علناً اظهار نموده است. داعش نیز در مسیر خود به حملات تروریستی و فعالیت خود ادامه می دهد، روسیه نیز با حضور در سوریه به پیشگوییهای آخرالزمانی سالها پیش، رنگ واقعیت داده است... هیچکاک در این کتاب با ارائه تفسیری قوی از عبارات کتاب مقدس و انطباق آن بر حوادث کنونی در منطقه خاورمیانه در پی پاسخ به سوالات زیر است:

  • داعش از کجا آمده و چرا راهبرد ارهاب را برگزیده است؟
  • آیا ما در مسیر حرکت به آخرالزمان هستیم؟
  • آیا وقوع صلح در خاورمیانه ممکن است؟
  • در آینده چه حوادثی را در خاورمیانه می توان انتظار کشید؟
  • تاثیر حوادث خاورمیانه بر آمریکا چگونه است؟

پاسخ  این سوالات را با بهره گیری از عبارات کتاب مقدس در این کتاب خواهید یافت.»[8]

بی تردید نمی توان این دو کتاب را آخرین نمونه از اتهامات صاحب نظران جریان اوانجلیستی علیه ایران به حساب آورد و این ستیزه سالها ادامه خواهد داشت. آنچه بر متصدیان مذهبی و سیاسی لازم به نظر می رسد آن است که نباید به بهانه تعامل با غرب، چشم بر اردوگاه تبلیغاتی گسترده این جریان در غرب مسیحی بست و تاثیر رسانه های متعدد اعم از کتاب، سایت، شبکه های ماهواره ای، سینما و ... را در اذهان مخاطبان غربی و مسیحیان انکار نمود. باید کاری کرد ...

تهیه و تنظیم: زهیر دهقانی آرانی

 

[1] - به عنوان نمونه توجه ویژه حزب حاکم آمریکا در دوران ریگان و بوش پسر به جریان صهیونیسم مسیحی آشکار و انکارناپذیر است.

[2] - Mark Hitchcock

[3] - Chris Mitchell، از این نویسنده پیش از این کتاب دیگری در اینجا معرفی گردید.

dfgfdg 1395/05/02
dfgdfgdfg
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:2290!model&40 -LayoutId:40 LayoutNameالگوی متنی