در این سایت مطالبی که توسط گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت ترجمه و تحلیل گردیده جهت استفاده پژوهشگران و علاقمندان قرار داده می شود. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع، بلامانع است.
 

موضوعات

4 تابلو راهنما date setters Furnish
islamophobia yourislamicfuture احدادیث اسلامی
احکام اسلامی احمدی نژاد اسرائیل
اسلام اسلام ردای ضدمسیح اسلام هراسی
امام حسین ع امام دوازدهم امام علی ع
امام مهدی ع انتخابات آمریکا انتخابات ریاست جمهوری
اوانجلیست ها اوانجلیستها اهل سنت
ایران ایرانیان آخرالزمان
آخرالزمان، آرماگدون آمار
آمریکا بازگشت مسیح برنامه راز
برنامه هسته ای بمب گذاری بوستون بن لادن
بنیادهای صهیونیست مسیحی پایان تاریخ پایان جهان
پیشگوییها پیشگوییهای کتاب مقدس ترامپ
تطبیق گرایی تعیین کنندگان تاریخ تقدیر گرایان
توقیت تیموتی فرنیش جان هاگی
جک اسمیت جوئل روزنبرگ جوئل ریچاردسون
جیمز استون جیمز پارکر حزب الله
حوادث یمن خاورمیانه خسوف
دابق داعش داعش ایران اسرائیل
داعش، عراق دوران محنت دیوید جرمایا
دیوید ریگان دیوید کوک رابرت اسپنسر
رالف استایس رشد جمعیت روحانی
روز مهدی رون کانترل زمینه سازان
سربریدن سلاح اتمی سوریه
سید حسن نصرالله شاهدان آخرالزمان شعله های جنگ
شمارش معکوس برای آرماگدون شیعه صوفیه
صهیونیست صهیونیسم مسیحی ضدمسیح
ضدمسیح اسلامی ظهور مسیح ع عباس امانت
عدنان اکتار علائم آخرالزمان عیسی مسیح ع
غرب غرقد فلسطین
فیلم تبلیغاتی قرآن کتاب مقدس
کریس میشل کسوف گردن زدن
گلن بک گیلی لیندز مارک داویدسون
مارک هیچکاک محمدعلی امیرمعزی مستشرقین
مسلمانان مسیحیت معرفی اشخاص
معرفی سایت معرفی کتاب ملک عبدالله
موسسه پیو مهدی پژوهی در غرب مهدی خلجی
مهدی خوانده ها مهدی ستیزی غرب مهدی ع
مهدی گرایی مهدی منجی ربوده شده میرباقری
میشل باکمن نیمه شعبان ولید شعیبات
وهابیت هالیوود همایش بوستون
هواپیمای مالزی یهود
صفحه اصلی »موضوعات»مقاله ها
dehghani1 1393/11/18
6190 0
0.0 (0)

جک اسمیت: پازل شیعیان برای ظهور مهدی در حال تکمیل شدن است!

"وقتی یک فرد اتفاقات کنونی جهان را از نقطه نظر شیعه بنگرد، کاملا متحیر می شود. یمن به دست حوثیان افتاده، ملک عبدالله در عربستان مرده و جهان بیش از گذشته در برابر اسرائیل ایستاده است. همه اینها پیش از این در مستند مربوط به مهدی آمده بود." اینها قسمتی از جملات جک اسمیت در توصیف وقایع این روزها در خاورمیانه است. او معتقد است وقایع کنونی مطابق انتظار، خواست و برنامه ریزی شیعه و حکومت ایران پیش می رود و باید منتظر وقایع جدیدی نیز بود...

...

 

جک اسمیت (Jack Smith) نویسنده کتاب "اسلام، ردای ضدمسیح" در مقاله ای که 23 ژانویه 2015 با عنوان "مرگ ملک عبدالله و پیروزی حوثی ها در یمن، آیا ایران خواست خدا را می بیند؟"[1] به موضوع جاری پرداخته است. در قسمتی از این نوشته می خوانیم:

دو نمونه از وقایعی که قبلا رژیم ایران با تولید سی دی "ظهور بسیار نزدیک است" وعده آنرا داده بود،[2] به تازگی رخ داده است: ظهور و قیام شیعیان حوثی یمن علیه منصور هادی رییس جمهور این کشور و نیز مرگ عبدالله پادشاه سنی مذهب سعودی. هردوی این وقایع بنابر تفسیر برخی گروههای شیعی، وقایعی کلیدی در شتابدهی به آخرالزمان و ظهور محمد المهدی هستند. بنابر نگاه آخرالزمانی اسلامی، المهدی موعودی است که مسلمانان –به ویژه شیعیان (اعم از شیعیان دوازده امامی ایران، عراق، بحرین و یا شیعیان علوی سوریه و یا زیدی مسلکان در یمن) منتظر آمدن او هستند تا پس از انتظاری طولانی صلح و عدالت را در جهان مستقر کند... البته صلحی که از او انتظار می رود تنها پس از جنگهای مسلمانان شیعه جهت تسلط بر جهان به رهبری او و تحت "شمشیر محمد"[3] به دست می آید.

تصویر مسجد جمکران که در این مقاله به نمایش درآمده است. در ذیل این تصویر چنین نوشته ای دیده می شود: "مسجد جمکران، مکان اختقای امام غایب"!

جک اسمیت در این راستا به حدیثی از امام محمد باقرع اشاره کرده وسعی می کند سخنان رهبران ایران در مورد ظهور منجی موعود بشر را با این جهت دهی معنا نماید. سپس وی به نشانه های دیگری که از علائم ظهور نزد شیعه شمرده می شود اشاره کرده و چنین می نویسد:

وقتی یک فرد اتفاقات کنونی جهان را از نقطه نظر شیعه بنگرد، کاملا متحیر می شود. یمن به دست حوثیان افتاده، ملک عبدالله در عربستان مرده و جهان بیش از گذشته در برابر اسرائیل ایستاده است. همه اینها پیش از این در مستند مربوط به مهدی آمده بود. بنابر گفته مجله فرانت پیج[4] از قول یکی از نزدیکان آیه الله خامنه ای رهبر ایران، او به تازگی با مهدی ملاقات کرده و به او گفته شده مهدی پیش از پایان حکومت او به عنوان رهبر عالی ایران، بازمی گردد. {آیه الله} خامنه ای اکنون 71 ساله است و از حیث سلامتی مشکلات بسیاری دارد (!) بنابراین موعد جهاد بزرگی که او معتقد است به رهبری مهدی صورت می پذیرد، به زودی فرا می رسد.

نتیجه گیری انتهایی جک اسمیت –که گفته می شود کشیشی اوانجلیستی است[5]- بسیار قابل توجه است. او در انتهای نوشتار خود چنین می نویسد:

من به برداشت شما واقف نیستم ولی تنها وقتی را متصور می شوم که آیه الله خامنه ای رهبر ایران با دیگر مسئولان کلیدی خود در این مورد صحبت می کند... او خود را یکی از "زمینه سازان" آمدن مسیحای خویش –محمد المهدی- می شمارد. شرط مهم آمدن مهدی راه اندازی هرج و مرج در جهان است که با نابودی اسرائیل و متحدانش محقق می شود... آیا شما فکر می کنید او با سلاحهای هسته ای -که از نظر ایرانی ها وجود خارجی ندارد- به این امر اقدام می کند؟ آیا محتمل نیست که او این حوادث را به عنوان خواست الهی توجیه کند؟ پاسخ این سوالات را گذشت زمان خواهد گفت ولی این امر آنگاه خطرناک می شود که یک اسلامگرا معتقد شود که خواست الهی بر این امر تعلق گرفته است.

بدانید که عیسی مسیح به زودی خواهد آمد...

نقد و بررسی:

 1. گرچه برخی سخنان جک اسمیت آن قدر کم عمق و مضحک است که پاسخی نیاز ندارد، ولی باید توجه داشت این ادبیات –چنانکه پیش از این مکرر گفته شد- ادبیاتی است که در سالیان اخیر بارها تکرار شده است. نگاهی که توسط این نویسندگان و رسانه ها در حال تزریق به جامعه غربی است، ارتباط دهی حوادث کنونی در جهان و به ویژه خاورمیانه با پیشگوییهای آخرالزمانی گفته شده در ادیان اسلام و مسیحیت است با این تفاوت که مسلمانان به ویژه شیعیان به دنبال استفاده از این شرایط به نفع خود و فراهم آوردن زمینه ظهور منجی خود هستند و از سوی دیگر مسیحیان توجه ندارند که این جریانات تشابه فوق العاده ای با پیشگوییهای کتاب مقدس در مورد ظهور ضدمسیح در خاورمیانه دارند.
 2. استناددهی مکرر این گروه از نویسندگان –که از جانب رسانه های غربی حمایت کاملی می شوند- به تطبیقاتی که توسط مسلمانان –اعم از شیعیان و یا اهل سنت و حتی گروههای افراطی همچون النصره و داعش- صورت می گیرد، نشان از رصد شدید مسائل مرتبط با مهدویت از جانب غرب داشته و متاسفانه باب سوء استفاده توسط ایشان را باز نگاه داشته است چنانکه ارجاع مکرر به سی دی "ظهور بسیار نزدیک است" که از جانب علمای حوزه مورد نقد قرار گرفت[6]، در جهت کسب اعتبار و اثبات صحت نظریه آنها مورد بهره برداری قرار گرفته است.
 3. در این نوشتار و مقالات مشابه، نکات ریز دیگری نیز بسیار قابل تأمل و توجه است:
  1. خطرناک نشان دادن مهدی شیعیان (The Twelfth Imam) در مقایسه با مهدی که اهل سنت انتظار آمدن او را می کشند.
  2. توجه و استناد به ظریف ترین روایات آخرالزمانی اسلامی (مانند آنچه از امام باقر ع روایت شده است)
  3. حمایت ضمنی از اسرائیل (به عنوان کشوری که به خواست خداوند (!) ایجاد شده است) در برابر ایران شیعی
  4. لازم شمردن ایجاد هرج و مرج در جهان برای ظهور امام مهدی ع (این طرز تفکر متاسفانه در برخی گروههای انحرافی شیعه وجود داشته است)
  5. ارتباط دهی برنامه هسته ای ایران با زمینه سازی ظهور امام مهدی ع

تهیه و تنظیم: حجه الاسلام زهیر دهقانی آرانی

 

[1] - Smith Jack, "Abdullah’s Death and the Fall of Yemen to Houthis – Will Iran see the will of Allah?", January 23, 2015, http://www.jacksmithprophecy.org/2015/01/23/abdullahs-death-and-the-fall-of-yemen-to-houthis-will-iran-see-the-will-of-allah

[2] - ادعای تولید سی دی "ظهور بسیار نزدیک است" توسط دولت ایران مطلبی است که بارها در سایتهایی همچون سی بی ان نیوز و شبکه های ماهواره ای همچون فاکس نیوز طرح شده حال آنکه دولت جمهوری اسلامی این مطلب را نقی کرده و حتی در جهت مقابله با آن نیز برآمده است.

[3] - the sword of Muhammad

[4] - Frontpage Magazin

[5] - بنابر مقدمه کتاب Islam, The Clock of Antichrist

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:1479!model&40 -LayoutId:40 LayoutNameالگوی متنی-40