در این سایت مطالبی که توسط گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت ترجمه و تحلیل گردیده جهت استفاده پژوهشگران و علاقمندان قرار داده می شود. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع، بلامانع است.
 

موضوعات

4 تابلو راهنما date setters Furnish
islamophobia yourislamicfuture احدادیث اسلامی
احکام اسلامی احمدی نژاد اسرائیل
اسلام اسلام ردای ضدمسیح اسلام هراسی
امام حسین ع امام دوازدهم امام علی ع
امام مهدی ع انتخابات آمریکا انتخابات ریاست جمهوری
اوانجلیست ها اوانجلیستها اهل سنت
ایران ایرانیان آخرالزمان
آخرالزمان، آرماگدون آمار
آمریکا بازگشت مسیح برنامه راز
برنامه هسته ای بمب گذاری بوستون بن لادن
بنیادهای صهیونیست مسیحی پایان تاریخ پایان جهان
پیشگوییها پیشگوییهای کتاب مقدس ترامپ
تطبیق گرایی تعیین کنندگان تاریخ تقدیر گرایان
توقیت تیموتی فرنیش جان هاگی
جک اسمیت جوئل روزنبرگ جوئل ریچاردسون
جیمز استون جیمز پارکر حزب الله
حوادث یمن خاورمیانه خسوف
دابق داعش داعش ایران اسرائیل
داعش، عراق دوران محنت دیوید جرمایا
دیوید ریگان دیوید کوک رابرت اسپنسر
رالف استایس رشد جمعیت روحانی
روز مهدی رون کانترل زمینه سازان
سربریدن سلاح اتمی سوریه
سید حسن نصرالله شاهدان آخرالزمان شعله های جنگ
شمارش معکوس برای آرماگدون شیعه صوفیه
صهیونیست صهیونیسم مسیحی ضدمسیح
ضدمسیح اسلامی ظهور مسیح ع عباس امانت
عدنان اکتار علائم آخرالزمان عیسی مسیح ع
غرب غرقد فلسطین
فیلم تبلیغاتی قرآن کتاب مقدس
کریس میشل کسوف گردن زدن
گلن بک گیلی لیندز مارک داویدسون
مارک هیچکاک محمدعلی امیرمعزی مستشرقین
مسلمانان مسیحیت معرفی اشخاص
معرفی سایت معرفی کتاب ملک عبدالله
موسسه پیو مهدی پژوهی در غرب مهدی خلجی
مهدی خوانده ها مهدی ستیزی غرب مهدی ع
مهدی گرایی مهدی منجی ربوده شده میرباقری
میشل باکمن نیمه شعبان ولید شعیبات
وهابیت هالیوود همایش بوستون
هواپیمای مالزی یهود
صفحه اصلی »موضوعات»مقاله ها
dehghani1 1393/08/28
4067 0
0.0 (0)

برشی از کتاب: کلیسا نباید خطر امام دوازدهم شیعیان را نادیده بگیرد!

در پس روزگاری دیگر در جهان -وقتی هنوز برجهای دوقلو برپا بودند، محمود احمدی نژاد تنها شهردار تهران (و نه رییس جمهور) بود و ما می توانستیم وانمود کنیم که تاریخ یا حداقل بخش اعظم ستیزه های جهانی با از هم پاشیدن اتحاد جماهیر شوروی پایان یافته است- عقاید اسلامی در مورد پایان جهان تنها رشته علمی بخش بسیار کوچک (و حتی عجیب و نامانوس) از متخصصان دانشگاهی در مورد شیعه بود و تعداد کمی -وشاید به ندرت- مسیحیانی نام المهدی یا امام دوازدهم را شنیده بودند. چقدر زمان زود می گذرد...


اینها جملاتی است که دکتر تیموتی فرنیش، متخصص مهدی گرایی و تاریخ اسلام در مقدمه ای که بر کتاب ضدمهدوی کشیش جک اسمیت با نام "اسلام، ردای ضدمسیح" نگاشته، آورده است.

...

در ادامه این پیشگفتار فرنیش چنین می نویسد:

امروز با استفاده از نظریات دم دستی فراوان (و متاسفانه غالبا ناشیانه ای) در مورد مباحث آخرالزمانی اسلامی و مسیحی از میان دهها وبسایت، هماوردان مسلمان شروع به جاگرفتن رقیبان اروپایی و کاتولیک خود در میان پیشگوییهای تفسیری پروتستانی نموده اند و حتی برخی دانشگاهیان سکولار از روی کینه و لج با این امر هم عقیده شده اند که مهدویت قدرتی در میان اهل سنت است همانگونه که در تاریخ اسلام شیعی دیده می شود.

تیموتی فرنیش و کتاب وی

 

فرنیش که به کشورهای مختلف اسلامی همچون ترکیه، ایران و ... سفر کرده است نویسنده کتاب معروف مقدسترین جنگها در مورد مهدی گرایان اسلامی است

 

من به عنوان یک متخصص در مهدویت و یک مسیحی محافظه کار لوتری، تمایلات آخرالزمانی مسلمانان -از مراکش گرفته تا مالزی- را به صورتی انکارناپذیر و غیرقابل بازگشت و در حال رشد می بینم. من امید -تاحدودی بیهوده- داشته ام که ساکنان گوشه های دنج و آرام تلاش نمایند تا حرکتهای انقلابی و پتانسیل خشونت در مهدویت را که ممکن است در آینده نزدیک سربرآورد (علاوه بر بررسی صرف نمونه های گذشته) مورد بررسی و تعمق قرار دهند به همان صورتی که برخی مسیحیان ناامیدانه تلاش می کنند نقشه های قدیمی را موشکافی کنند تا  پارادایم امپراطوری روم را چنانچه در کتاب آخرین روزهای سیاره بزرگ زمین" آمده معنا کنند. تحلیلگران سکولار به ندرت می توانند حقیقت اسلام و منجی هدایت یافته آن (مهدی) را بشناسند و از طرف دیگر به نظر می رسد بسیاری معتقدان مسیحی فراموش کرده اند که چقدر کتاب مقدس به دانستن و یادگرفتن توصیه نموده است.

اینک زمان آن رسیده که دانش آکادمیک همچون ماری، قمری بی گناه مسیحیت را در بر بگیرد تا تهدیدات بسیار واقعی در زمینه های ایدئولوژیکی، نظامی، سیاسی، دینی و معنوی را که اسلام به صورت عام و مهدویت به صورت خاص دارد، دریابد و به خواست الهی آنها را تلافی کند. برخی افراد که در این رقابت و ستیزه فعال بوده و نوشته هایی فراهم نموده اند، حداکثر زره ای ناقص در برابر دکترین آخرالزمانی اسلام فراهم نموده اند و نه بیشتر ولی جک اسمیت در کتاب "اسلام، ردای ضدمسیح" توانسته زره خداوند را علیه آموزه های مهدیگرایانه اسلامی فراهم آورد. حال اینکه آیا مسیحیان این زره به تن کنند یا نه، بحث دیگری است. شاید چنانجه یوحنای تعمید دهنده در صحرا گفته است، فقط تعدادی افراد گوش کرده و آنرا به تن کنند ولی دیگران نمی توانند بگویند که ما نشیده ایم.

جک اسمیت آموزشهای ممتازی در زمینه های دینی (کارشناسی ارشد از دانشکده دینی باپتیست جنوبی) داشته علاوه بر آنکه مدرکی از علوم تجربی نیز داراست. همچنین وی سالهای متمادی مشتاقانه مطالعاتی فردی در زمینه تاریخ و الاهیات اسلامی داشته که حاصل آنها را متواضعانه به شما تقدیم نموده است. تحلیلهای مطلعانه او در مورد کتابهای آخرالزمانی مسیحت و یهودیت (به ویژه حزقیال، دانیال و مکاشفات یوحنا) در پرتو نگاه آخرالزمانی اسلام و عقاید مهدی گرایانه عقاید باورپذیر زیر را حاصل نموده است:

  1. اسلام پیشگوییهای کتاب مقدس را در مورد "دین ساختگی" که در اعصاری پیش از پایان تاریخ بر جهان سایه می افکند، محقق ساخته است.
  2. ضدمسیح عهد جدید همان امام دوازدهم شیعیان و المهدی است که بر جهان غلبه یافته و پس از جنگهایی جهانی و قدرتی که جهان اسلام به وی می دهد، شریعت (قانون اسلام) را بر جهان تحمیل می نماید.
  3. سپاه مهدی متشکل از ایرانیان و ترکها که با روسیه یاری می شوند، بر اسرائیل حمله می کند.
  4. خلسه (rapture) و عروج مسیحیان پاک به آسمان، در دل این خصومتها محقق می شود.
  5. سرانجام مهدی توسط عیسی مسیح که دوباره به زمین بازگشته، شکست خورده و نابود می شود.

اسلام ردای ضدمسیحکتاب "اسلام، ردای ضدمسیح"، در مورد این کتاب بیشتر سخن خواهیم گفت...

دنیاگرایان و حتی مسیحیان ممکن است اعتقادی به خلسه نداشته باشند ولی این مساله به طور واضح در رساله اول تسالونیکیان 4:17 آمده است. به علاوه افرادی که در میان کاتولیکها و لوتریان که مخالف سلطنت هزاره ای عیسی مسیح در این جهان هستند -ولو با نگاه پیش هزاره گرایی اسمیت هم رای نیستند- نیز به خلسه معتقدند. البته همه مسیحیانی که این کتاب ممتاز و تحقیقی را می خوانند باید متوجه این امر باشند که پیش یا پساهزاره گرابودن و یا مخالفت با آن مساله ای اساسی در اینکه باید مسیحت با اسلام به مقابله و واکنش برخیزد، نیست. جز اینکه برخی همه پیشگوییهای موجود در کتاب مقدس را محقق شده در دوران شکنجه و آزار مسحیان در عصر امپراطوری مشرک روم می دانند و بسیاری از آن مکاشفات را محقق شده می پندارند. جک اسمیت این مطلب را بدیهی شمرده که اسلامی که به وسیله امام دوازدهم شیعیان شخصیتی جدید می گیرد، پیشگوییهایی محقق نشده در مورد قانون و آزار جهانی مسیحیان را محقق می سازد که هرروزه در میان اخبار بیشتر و بیشتر نمود کرده و باورپذیر می شود. شاید جیمز حواری وقتی این جمله را می نوشت به اسلام هشدار می داد: "تو ایمان داری که خدا واحد است؟ نیکو می‌کنی! شیاطین نیز ایمان دارند و می لرزند!" (رساله یعقوب 2:19)

دکتر تیموتی فرنیش، نویسنده کتاب مقدسترین جنگها، مهدیان اسلامی، جهاد ایشان و اسامه بن لادن، 2011

ترجمه و بررسی: آقای دهقانی

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:1322!model&40 -LayoutId:40 LayoutNameالگوی متنی-40