در این سایت و یا وبلاگ مطالبی که توسط گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت ترجمه و تحلیل گردیده جهت استفاده پژوهشگران و علاقمندان قرار داده می شود. ??? ?????? ? ?????? ?? ?????? ?? ???????? westandmahdism@chmail.ir ?????? ?????? ??????.
 

موضوعات

4 تابلو راهنما date setters Furnish
islamophobia yourislamicfuture احدادیث اسلامی
احکام اسلامی احمدی نژاد اسرائیل
اسلام اسلام ردای ضدمسیح اسلام هراسی
امام حسین ع امام دوازدهم امام علی ع
امام مهدی ع انتخابات آمریکا انتخابات ریاست جمهوری
اوانجلیستها اهل سنت ایران
ایرانیان آخرالزمان آخرالزمان،
آرماگدون آمار آمریکا
بازگشت مسیح برنامه راز برنامه هسته ای
بمب گذاری بوستون بن لادن پایان تاریخ
پایان جهان پروتستان پیشگوییها
پیشگوییهای کتاب مقدس ترامپ تطبیق گرایی
تعیین کنندگان تاریخ تقدیر گرایان توقیت
تیموتی فرنیش جان هاگی جک اسمیت
جوئل روزنبرگ جوئل ریچاردسون جیمز استون
جیمز پارکر حزب الله حوادث یمن
خاورمیانه خسوف دابق
داعش داعش ایران اسرائیل داعش، عراق
دوران محنت دیوید جرمایا دیوید ریگان
دیوید کوک رابرت اسپنسر رالف استایس
رشد جمعیت روحانی روز مهدی
رون کانترل زمینه سازان سربریدن
سلاح اتمی سوریه سید حسن نصرالله
شاهدان آخرالزمان شعله های جنگ شمارش معکوس برای آرماگدون
شیعه صوفیه صهیونیسم مسیحی
ضدمسیح ضدمسیح اسلامی ظهور مسیح ع
عباس امانت عدنان اکتار علائم آخرالزمان
عیسی مسیح ع غرب غرقد
فیلم تبلیغاتی قرآن کتاب مقدس
کریس میشل کسوف گردن زدن
گلن بک گیلی لیندز مارک داویدسون
مارک هیچکاک مارکو روبیو محمدعلی امیرمعزی
مستشرقین مسلمانان مسیحیت
معرفی اشخاص معرفی سایت معرفی کتاب
ملک عبدالله موسسه پیو مهدی پژوهی در غرب
مهدی خلجی مهدی خوانده ها مهدی ستیزی غرب
مهدی ع مهدی گرایی مهدی منجی ربوده شده
میرباقری میشل باکمن نیمه شعبان
ولید شعیبات وهابیت همایش بوستون
هواپیمای مالزی یهود
صفحه اصلی »موضوعات»مقاله ها
dehghani1 1394/10/30
3014 0
0.0 (0)

ایران با حضور در سوریه، خود را برای جنگ آرماگدون آماده می کند

موضوع حضور ایران در جنگ سوریه و شهادت نیروهای مستشار ایرانی (شهدای مدافع حرم) در این روزها با جبهه گیری کشورهای مرتجع منطقه و البته کشورهای غربی علیه نظام اسلامی ایران همراه شده است. گرچه از نگاه مردم و مسئولان ایران این حضور و تقابل نتیجه پایبندی ایران اسلامی بر آرمانهای والای خویش بوده و نشان دهنده هدف گذاری جمهوری اسلامی برای زمینه سازی ظهور امام عصر علیه السلام است، ولی بازتاب این تفکر در خارج از این مرزها به گونه ای دیگر است...

 

...

سایت «زمانی برای باورداشتن» (timetobelieve.com) که به اعتقاد نویسندگان آن با هدف آگاهی بخشی به جامعه مسیحی جهت رخدادهای عصر حاضر و ارتباط آن با پیشگوییهای کتاب مقدس راه اندازی شده[1] و البته همچون بسیاری از همگنان خود دشمنی با اسلام را می توان در نوشته های آن دید[2]، در نوشته ای با عنوان «ظهور مهدی»[3] (منتشر شده در 17 ژانویه 2016 مصادف با 26 دیماه 1394) چنین می نویسد:[4]

بیشتر مردم نمی دانند که مسلمانان در انتظار بازگشت قریب الوقوع منجی خود با عنوان "مهدی" هستند. آنها معتقدند همزمان با ظهور وی هرج و مرج و جنگ تمام جهان را فرا خواهد گرفت. ایمان داران مسلمان اعتقاد دارند که می توانند بازگشت مهدی را با ایجاد هرج و مرج و درگیری تسریع بخشند. بگذارید به صراحت بگوییم مهدی همان شخصی است که مسیحیان به عنوان ضدمسیح کتاب مقدس بدو معتقدند.

این سایت در ادامه به نقل سخنان فرمانده کل سپاه پاسداران -از قول روزنامه صباح ترکیه[5]- اشاره می کند:[6]

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب، سرلشگر محمدعلی جعفری در اوایل هفته گذشته گفته است: «ایران حدود 200 هزار مرد جوان در سراسر خاورمیانه برای ظهور مهدی –رهبر اسلامی که پیش از قیامت، عدالت را در زمین مستقر می کند- آماده کرده است. خشونتهای اخیر در سراسر منطقه از جمله ظهور گروه دولت اسلامی[7] (داعش)، نشانه ای از بازگشت رهبر مسیحایی اسلامی در آینده نزدیک است.» همچنین سایت "میدل ایست مونیتور" از قول وی چنین نقل کرده است[8]: «تحولات جاری منطقه از جمله تشکیل گروه داعش و گروههای تکفیری دیگر و اتفاقاتی که در سالیان اخیر رخ داده، در حال هموار کردن زمینه برای ظهور امام مهدی ع است. شما هم اکنون می توانید نتیجه مثبت این وقایع را در آمادگی 200 هزار جوان مسلح در سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان و یمن مشاهده کنید.»

در ادامه این سایت به معرفی اندیشه مهدویت در شیعه می پردازد:

مسلمانان شیعه عموما معتقدند مهدی پس از یک دوره خشونت و بی ثباتی گسترده ظهور می کند و پس از جنگی همچون آرماگدون (جنگ نهایی خیر و شر) عدالت را خواهد آورد. این دیدگاهها در طی درگیری های منطقه ای –و از جمله در سوریه- به طور فزاینده ای رشد کرده تا جایی که نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را وادار کرده برای حمایت از دیکتاتور سوریه {این تعبیر نویسنده مقاله است} بشار اسد وارد عمل شوند. این جنگ که به علت اختلافات فرقه ای به درازا کشیده، منجر به بحثهای آخر الزمانی شده است چراکه در منطقه ای رخ می دهد که محمد پیامبر اسلام {صلی الله علیه و آله} پیشاپیش در مورد آن پیشگویی کرده بود. صدها هزار نفر در طی جنگ سوریه کشته و میلیونها نفر آواره شده اند.

timetobelieve.com

christianresearchnetwork.com

jewsnews.co.il

به جز سایت "زمانی برای باورداشتن"، سایتهای دیگر نیز این مطلب را پوشش داده اند.

در زمینه متن فوق نکاتی قابل تأمل است:

  1. توجه و واکنش سریع این سایتها به سخنان مسئولان جمهوری اسلامی در زمینه مسائل مرتبط با مهدویت[9] می بایست ما را به فکر فرو برد که چرا گوش این رسانه ها به چنین مطالبی تیز می شود؟ آیا به راستی از اینگونه گفتارها احساس خطر می کنند یا اینکه بستری برای تخریب باورداشت مهدویت در عرصه رسانه ای فراهم می آورند؟
  2. لازم است مسئولان محترم نظام و نیز سخنوران گرامی توجه کافی را به سوء استفاده وسیع برخی رسانه ها و شیطنت زیرکانه آنها مبذول دارند؛ چراکه به طور متعدد دیده شده سایتها و شبکه های مختلف غربی با برش بخشی از سخنان مسئولان، ائمه جمعه و حتی سخنرانان دینی، از آن در راستای اسلام هراسی، مهدی ستیزی و دشمنی با ایران بهره جسته اند.[10]
  3. گرچه پاسخ دهی به ادعای این سایت -به علت روشنی دروغ بودن ادعا- ضرورتی ندارد ولی اجمالا حضور ایران در سوریه نه به علت فراهم آوردن شرایط آخرالزمان بلکه برای حمایت از محور مقاومت در مقابل نیروهای تکفیری منطقه –که دست پرورده کشورهای سلفی، صهیونیستی و غربی هستند- می باشد. یادمان نرود که گروه تروریستی داعش به محض اعلام رسمی خود با سرعتی شگرف بخشهای مختلف سوریه و عراق را تصرف کرد و گمان آن می رفت که در صورت کوتاهی و اهمال، آسیب جدی به کلیت دولتهای قانونی عراق و سوریه وارد کند و حتی به کشور ایران نیز تعرض نماید. لازم به ذکر است ادعاهای اینچنینی توسط رسانه های غربی سابقه ای چندین ساله دارد و در این مورد در همین سایت مطالبی (در اینجا و اینجا) گفته شد.

ترجمه و بررسی: زهیر دهقانی آرانی

 

[2] - به عنوان مثال ن ک به:

http://www.timetobelieve.com/2015/09/1400-year-old-secret/

[4] - لازم به ذکر است این نوشته را سایت مذکور از پایگاه خبری معروف (International Business Times) برداشته و قسمتهایی به آن افزوده است. در این رابطه به مقاله «آیا ایران در حال آماده شدن برای جنگ آرماگدون است؟ جمهوری اسلامی شیعیان را به سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان و یمن بازمی گرداند.» نوشته میشل کاپلن در تاریخ 15 ژانویه 2016 در آدرس زیر مراجعه فرمایید:

http://www.ibtimes.com/iran-preparing-armageddon-islamic-republic-backs-shiites-syria-iraq-afghanistan-2267065

[6] - این سخنان در روزنامه خراسان شماره 19166 (23 دیماه 1394) و سایتهای مختلف از جمله سایت باشگاه خبرنگاران جوان پوشش داده شده است. ن ک:

http://www.yjc.ir/fa/news/5459444/200هزار-نیروی-مسلح-جوان-در-سوریه-عراق-افغانستان-پاکستان-و-یمن-آماده‌اند

[7] - رسانه های غربی کماکان از لفظ دولت اسلامی به جای لفظ داعش استفاده می کنند. به نظر شما این استفاده تعمدی نیست؟!

[10] - در این زمینه بهترین نمونه سایت آمریکایی-اسرائیلی (MEMRI - The Middle East Media Research Institute) است.

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:2163!model&40 -LayoutId:40 LayoutNameالگوی متنی-40